Papszun zmieni zdanie? Niechciany piłkarz trenuje z Rakowem

Raków Częstochowa rozpoczął przygotowania do sezonu 2024/25. W gronie zawodników, którzy pojawili się na pierwszym treningu pod wodzą Marka Papszuna pojawiło się 26 piłkarzy, w tym Sonny Kittel. Ten sam, który według zapowiedzi sprzed blisko trzech tygodni nie znajduje się w planach szkoleniowca. 31-letni Niemiec powrócił z wypożyczenia do Western Sydney Wanderers, ale póki co będzie trenował pod okiem Papszuna. Czyżby pojawiała się nieoczekiwana szansa dla byłego zawodnika HSV?

Kittel zostaje w Rakowie… Do czasu?

Sytuacja jest prawdopodobnie zdecydowanie mniej barwna, niż mogłoby się wydawać. Papszun na konferencji prasowej pod koniec maja zapowiadał, że Raków postara się o znalezienie rozwiązania związanego z Kittelem. Ten ma jeszcze dwa lata kontraktu w Częstochowie. Nawet jeśli szkoleniowiec nie ma ochoty korzystać z jego usług, nie może go tak po prostu odsunąć na boczny tor i zapomnieć o jego istnieniu.

REKLAMA

Raków musiałby negocjować warunki przedwczesnego zakończenia współpracy, co z pewnością wiązałoby się z kosztowną rekompensatą. Może także czekać na wybawienie w postaci oferty z innego klubu. Na razie Medaliki nie znalazły optymalnego rozstrzygnięcia problematycznej sytuacji. Kittel będzie trenował pod okiem Papszuna, a wiele zależy od jego postawy. Czy mimo słów szkoleniowca, zdecyduje się udowodnić trenerowi, że zbyt wcześnie został skreślony i nadal może być ważną postacią w zespole? A może wprost przeciwnie, świadomy niechęci Papszuna odpuści, nie przykładając się poważnie do treningów? Wszystko w nogach i głowie 31-latka.

źródło: Raków Częstochowa on X

Kadra Rakowa na pierwszych zajęciach:

  • Bramkarze: Dušan Kuciak, Muhamed Šahinović, Kacper Trelowski, Jakub Mądrzyk, Jakub Rajczykowski
  • Obrońcy: Adrian Gryszkiewicz, Milan Rundić, Stratos Svarnas, Adnan Kovačević, Kamil Pestka, Matej Rodin, Łukasz Kabaj.
  • Pomocnicy: Gustav Berggren, Ben Lederman, Jakub Myszor, Jean Carlos, Dawid Drachal, Kacper Masiak, Péter Baráth, Erick Otieno, Bartosz Nowak, Vladyslav Kochergin, Sonny Kittel.
  • Napastnicy: Łukasz Zwoliński, Ante Crnac, Tomasz Walczak

Jak informuje Raków, na liście zabrakło przebywających na zgrupowaniach reprezentacji narodowych Johna Yeboaha, Bogdana Racovițana oraz Deiana Sorescu. Rehabilitację po kontuzjach przechodzą Zoran Arsenić, Fran Tudor, Ivi López oraz Srdjan Plavšić. Xavier Dziekoński został zwolniony z treningów do czasu wyjaśnienia przyszłości kontraktowej.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ