OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Lecha Poznań!

Doczekaliśmy się! Nowym zawodnikiem Lecha został Alex Douglas z Västerås SK. 22-letni środkowy obrońca podpisał trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. Zawarto w nim opcję przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Alex ma 190 centymetrów wzrostu, w sierpniu skończy 23 lata, jego dużym atutem jest szybkość i umiejętności wprowadzania piłki do gry – podaje Kolejorz w informacji medialnej. 22-latem ma za sobą… 12 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji. Wcześniej występował na poziomie drugo- i trzecioligowym. Serwis transfermarkt wycenia go na 600 tysięcy euro, a jego usługami zainteresowany był również (podobno) Raków Częstochowa. Transfer kosztował poznański klub 350 tysięcy euro, głównie z powodu kończącego się kontraktu Szweda.

REKLAMA

Alex Douglas pierwszym z letnich wzmocnień Kolejorza

Jednym z naszych założeń przed nowym sezonem jest odmłodzenie składu. Stąd właśnie pozyskanie Alexa Douglasa, którego traktujemy jako gracza perspektywicznego ze sporym potencjałem, chcemy żeby się u nas rozwijał i robił postępy. To szybki gracz o świetnych warunkach fizycznych, bardzo dobrze radzi sobie we wprowadzaniu piłki. Pasuje do naszej filozofii gry i założeń, jakie mamy – stwierdził dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa. Liczba Douglasów w Kolejorzu pozostanie bez zmian. Alex Douglas przejmie zresztą koszulkę z numerem 3, należącą wcześniej do Barry’ego Douglasa. Środkowy obrońca z rocznika 2001 przychodzi, szkocki lewy obrońca urodzony w 1989 odszedł po wygaśnięciu dotychczasowej umowy.

Jestem zawodnikiem, który dobrze radzi sobie z piłką przy nodze. Lubię twardy styl gry. Wiem, że Lech ma duży stadion, wielu kibiców i czuć atmosferę klubu w mieście. Teraz chcę jak najszybciej zaaklimatyzować się w drużynie i walczyć z nią o trofea – przyznał Alex Douglas.

źródło: Lech Poznań – X
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ