OFICJALNIE: Mocny transfer Rakowa. Xavier Dziekoński wzmacnia bramkę „Medalików”

Xavier Dziekoński zmienia klub w obrębie Ekstraklasy – na zasadzie transferu definitywnego przenosi się z Jagiellonii Białystok do Rakowa Częstochowa. Kwota transakcji pozostaje nieznana. Młody golkiper z częstochowskim zespołem podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

O możliwym odejściu Xaviera do Rakowa spekulowano od dłuższego czasu. Dopiero dziś jednak nadeszło oficjalne potwierdzenie tego posunięcia. Dziekoński, uważany za jednego z najbardziej utalentowanych bramkarzy młodego pokolenia, o miejsce w składzie będzie rywalizował z Vladanem Kovaceviciem oraz Kacprem Trelowskim. Wydaje się, że jedynką będzie Bośniak, natomiast dwaj Polacy będą między sobą toczyć bój o golkipera numer dwa w zespole. Wszystko zapewne do czasu ewentualnego zagranicznego transferu Kovacevicia, który wydarzy się raczej prędzej niż później. Wówczas Dziekoński i Trelowski będą już konkurować o miano podstawowego piłkarza „Medalików” między słupkami.

REKLAMA

18-letni Dziekoński wystąpił w 28 ekstraklasowych meczach w barwach Jagielonii. Szansę debiutu dostał jeszcze od trenera Ivaylo Peteva w lipcu ubiegłego roku. Od tego czasu zdarzały mu się serie występów w wyjściowym składzie, ale pod koniec sezonu 2021/22 nie było dla niego miejsca nawet w kadrze meczowej. Gdy Jaga walczyła o utrzymanie, między białostockimi słupkami stał wtedy doświadczony Zlatan Alomerović.

To trzeci transfer Rakowa w trwającym letnim okienku transferowym. Wcześniej ekipę Marka Papszuna wzmocnił Fabian Piasecki ze Śląska Wrocław oraz wypożyczony został Stratos Svarnas z AEK-u Ateny.

– Moim celem z pewnością jest rozwój osobisty oraz piłkarski. Wiem, po co tutaj trafiłem oraz jakie są wobec mnie wymagania i postaram się je zrealizować – mówi Xavier Dziekoński. 

Xavier to zawodnik z dużym potencjałem. Pozyskaliśmy go z myślą o wzmocnieniu rywalizacji między słupkami i wśród młodzieżowców w zespole. Chcemy stworzyć mu odpowiednie warunki do rozwoju i wierzymy, że w Rakowie rozwinie swoje umiejętności – tłumaczy Robert Graf, dyrektor sportowy.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ