OFICJALNIE: Leszczyński i Schwarz na dłużej w Śląsku Wrocław

Podstawowi piłkarze Śląska Wrocław – bramkarz Rafał Leszczyński i pomocnik Petr Schwarz – złożyli dziś podpisy pod nowymi kontraktami. Polak przedłużył umowę do końca czerwca 2027 roku, Czech zaś prolongował ją do końca czerwca 2026 roku.

REKLAMA
źródło: Śląsk Wrocław

Obaj zawodnicy są ważnymi punktami w zespole Jacka Magiery

Leszczyński na dobre zadomowił się w wyjściowym składzie WKS-u jeszcze w ubiegłym sezonie. W aktualnych rozgrywkach opuścił tylko jedno spotkanie ligowe. Podobna sytuacja jest zresztą ze Schwarzem, którego jak dotąd tylko dwukrotnie zabrakło w w kadrze meczowej.

Naszym zadaniem jest wzmacnianie zespołu nowymi zawodnikami, lecz też zrobić co w naszej mocy, by go nie osłabiać. Rafał i Petr to niezwykle istotne postacie dla drużyny i niezwykle się cieszymy, że zostają z nami na dłużej. To zdecydowanie pomoże nam w realizacji planów krótko i długoterminowych – wyjaśniał Patryk Załęczny, prezes wrocławskiego klubu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że zarówno Petr, jak i Rafał nam zaufali. Podpisali z nami długoterminowe, a to zapewnia trwałość i pomoże zespołowi w rozwoju. Cały czas zamierzamy wzmacniać zespół, ale też przede wszystkim go nie osłabiać – powiedział na konferencji prasowej dyrektor do spraw sportowych Śląska, David Balda.

Leszczyński dołączył do „Trójkolorowych” przed sezonem 2022/23 z Chrobrego Głogów

Od tego czasu w barwach Śląska rozegrał 39 meczów, 11-krotnie zachowując czyste konto. Co ciekawe, 31-latek ma za sobą debiut w reprezentacji Polski – w styczniu 2014 roku bronił całe 90 minut w wygranym 3:0 sparingu z Norwegią. Rafał był wówczas bramkarzem I-ligowego Dolcanu Ząbki, ale nie przeszkodziło to selekcjonerowi Adamowi Nawałce, by dać mu szansę.

Schwarz zaś trafił do zespołu ze stolicy Dolnego Śląska w maju 2021 roku

Był to wolny transfer ze względu na wygaśnięcie umowy Czecha z Rakowem Częstochowa. We Wrocławiu wystąpił w 80 spotkaniach, notując 7 bramek i 5 asyst.

Cieszę się, że kontynuuję przygodę w Śląsku. Przychodziłem tu w jednym celu i teraz skupiam się na jak najlepszej grze – wypowiedział się Schwarz.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,517FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ