OFICJALNIE: Lazaros Lamprou nowym zawodnikiem Rakowa

Lazaros Lamprou został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. 26-letni Grek dołączył do drużyny Medalików na zasadzie wolnego transferu. Skrzydłowy podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Lazaros łączy dynamikę i szybkość z dobrym wyszkoleniem technicznym, kreatywnością i głodem bramek. Będzie on występował przede wszystkim jako „10” w naszym systemie gry. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jego występy dla naszego zespołu – stwierdził dyrektor sportowy Rakowa, Samuel Cárdenas.

REKLAMA

Grecki zawodnik ma za sobą 36 występów w kadrach Grecji od U-16 do U-21. W ostatnich dwóch sezonach reprezentował barwy Excelsioru, w barwach którego rozegrał 65 spotkań. Podczas sezonu 2018/19 również występował na boiskach Eredivisie, notując udany sezon dla Fortuny Sittard. Lazaros Lamprou ma za sobą udane występy na holenderskich boiskach – z wyłączeniem rozgrywek 2020/21, gdy nie zdołał przebić się w Twente. Do tego dodać powinniśmy 81 występów w lidze greckiej.

Raków Częstochowa przejmuje w formie wolnego transferu zawodnika, który jeszcze 5 lat temu wyceniany był na 2 mln euro, a w 2022 roku był bohaterem transferu wartego 450 tysięcy euro. Lazaros Lamprou może grać na obu skrzydłach, jak wspomina Samuel Cárdenas, w Rakowie powinien pełnić funkcję „10”. Marek Papszun będzie miał sporo pożytku z tego piłkarza.

źródło: Raków Częstochowa – X
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ