OFICJALNIE: Filip Dagerstal na stałe w Lechu!

Mamy trzeciego. Lech ogłosił dzisiaj przedłużenie umów z Filipem Szymczakiem i Barrym Douglasem, a teraz przyszła pora na kontrakt dla szwedzkiego obrońcy. Filip Dagerstal, bo o niego się tym razem rozwodzi, w ciągu rocznego wypożyczenia w Poznaniu pokazał dostateczną jakość, by grać w niebiesko-białych barwach nieco dłużej.

Oczywiście to dla mnie bardzo ważny dzień, czuję dużą ekscytację. Chciałem tego ruchu od bardzo dawna i cieszę się, że klub również dążył do tego samego. Mamy przed sobą tylko jeden mecz, ale teraz już nie mogę się doczekać kolejnych spotkań w Lechu, czekam na nie z niecierpliwością. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że dopięliśmy wszelkich formalności i będę kontynuował swoją karierę tutaj, w Poznaniu

– Filip Dagerstal.
REKLAMA

Kibice nie mogli sobie wyobrazić zakończenia tej przygody na rocznym wypożyczeniu

Filip Dagerstal był z typu „must have” do podpisania. Zwłaszcza w sytuacji, w której z gry z powodu zawieszenia wypadł Bartosz Salamon. Co więcej, Lubo Satka ma tego lata opuścić klub, więc gdyby nie pozostanie Dagerstala, Lech 1 lipca zostałby z Antonim Miliciem i młodymi stoperami z akademii.

Związanie Szweda z rosyjskim klubem, w obliczu panującej sytuacji za naszą wschodnią granicą, mogło stwarzać problemy, ale koniec końców udało się podpisać Filipa na stałe. Sam zawodnik otwarcie mówił o chęci pozostania przy Bułgarskiej. Na taką sytuację pozwoliły ostatnie regulacje FIFA dot. przedłużenia o rok możliwości zawieszenia kontraktów z klubami z Rosji i Ukrainy. Dagerstal miał mieć właśnie jeszcze przez najbliższy rok ważną umowę w Rosji.

Bardzo nam zależało na tym, by Filip został z nami na dłużej, bo mocno dążymy do stabilizacji kadry naszej drużyny. To zawodnik, który wraz z Antonio Miliciem utworzył na przestrzeni całego sezonu podstawową parę środkowych obrońców. Filip zaadaptował się w klubie szybko, a nie jest regułą, by piłkarz odnajdywał się w nowym otoczeniu aż tak sprawnie. Także dzięki temu prezentował się bardzo dobrze i cieszymy się, że para wiodących stoperów zostaje z nami na kolejne lata

– właściciel Lecha, Piotr Rutkowski.
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ