OFICJALNIE: Barry Douglas podpisał nowy kontrakt z Lechem

Barry Douglas, czyli 2-krotny mistrz Polski z Lechem Poznań (oraz zdobywca superpucharu Polski), przedłużył kontrakt z Kolejorzem o kolejne 12 miesięcy. Dla 33-letniego szkockiego lewego obrońcy jest to obecnie druga przygoda w stolicy Wielkopolski. Wcześniej grał tu w latach 2013-2016, a teraz nieprzerwanie od lipca 2021 roku.

źródło: @LechPoznan/twitter

Barry Douglas — zasłużony piłkarz, który wiąże swoją przyszłość z Poznaniem

Mimo że Barry za swojej drugiej w kadencji w Kolejorzu nie jest już aż tak znaczącym piłkarzem, dalej dobrze mieć go przy sobie. Świetnie wpływa na drużynę w szatni, w szczególności na młodzież. Jest doświadczonym piłkarzem i w razie potrzeby może wskoczyć do składu i wyglądać przynajmniej przyzwoicie. Defensor w ostatnim sezonie mistrzowskim dla Lecha (2021/22) zagrał w 15. meczach. Strzelił w nich jednego gola oraz zaliczył dwie asysty. Szkot miał również udział w dotarciu przez Lecha do finału Pucharu Polski. Douglas w tych zmaganiach trzykrotnie trafił do siatki.

Barry jest dla nas ważną postacią, osobowością. Jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w tej szatni. Radzi sobie też bardzo dobrze z presją, ma również dobry wpływ na młodych zawodników. Mimo wieku dobrze radzi sobie dobrze na naszych boiskach, wiele razy pomógł nam w tym sezonie i absolutnie nie możemy wątpić w to, że nie będzie w stanie tej swojej jakości utrzymać w następnym sezonie. Optymistycznie do tego podchodzimy. Bardzo się cieszymy, że z nami zostaje, bo potrzebujemy takich zawodników w szatni

– właściciel Lecha, Piotr Rutkowski.
REKLAMA

W bieżącym sezonie dotychczas zagrał 15 razy w Ekstraklasie. Wziął jednak udział we wszystkich możliwych rozgrywkach, w jakich występowała drużyna Johna van den Broma. Pokazał swoją uniwersalność, występując czasami z konieczności na środku obrony. Z nieoficjalnych informacji słyszeliśmy, że Barry chce na dłużej zostać w Poznaniu. Ma lub jest w trakcie kupna domu w/pod Poznaniem. Bardzo możliwe, że z upływem czasu dołączy do swoich starych kumpli do drugiej drużyny Lecha.

Ps. Jeszcze dzisiaj władze poznańskiego klubu podpisały nową umowę z Filipem Szymczakiem. Co więcej — będzie jeszcze trzecia tego typu wiadomość, zapewne już niedługo będziecie mogli o niej przeczytać na naszym portalu.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,007FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ