OFICJALNIE: Aleksandar Vuković na dłużej w Piaście Gliwice

Aleksandar Vuković wciąż cieszy się zaufaniem swoim przełożonych, którzy skorzystali z opcji przedłużenia kontraktu. 44-latek zgodnie z nową umową powinien prowadzić Piasta Gliwice przynajmniej do końca czerwca 2025 roku. Sytuacja jest o tyle intrygująca, że media jeszcze kilka tygodni temu sugerowały możliwość zwolnienia Serba ze względu na rozczarowujące wyniki jego podopiecznych.

REKLAMA
źródło: Piast Gliwice – X

Zdecydowaliśmy się na przedłużenie umowy Aleksandara Vukovicia, ponieważ jest on świetnym trenerem, który w prowadzeniu drużyny dba o najmniejsze szczegóły. Pod jego skrzydłami można zauważyć progres u wielu piłkarzy i wierzymy w to, że zespół będzie cały czas się rozwijał. Vuko ma świetny kontakt z zawodnikami, którzy darzą go dużym szacunkiem – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Jest niedosyt, ale ma być już tylko lepiej

Bilans Vukovicia w obecnym sezonie to łącznie 13 zwycięstw w 37 spotkaniach. 4 wygrane mecze miały miejsce w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski, gdzie Piast Gliwice dotarł aż do półfinału. Zdecydowanie gorzej prezentuje się wynik na poziomie PKO BP Ekstraklasy. Udana wiosna sezonu 2022/23 dała nadzieję, że drużyna Vukovicia może powalczyć o czołowe lokaty. Niestety, jesienią zespół głównie remisował swoje mecze, a pomiędzy lutym i początkiem kwietnia zaliczył kilka przykrych porażek. Seria 8 kolejnych spotkań bez zwycięstwa (w tym 6 przegranych) poddała pod wątpliwość dalszą współpracę z Serbem. Atmosferę udało się uratować dopiero końcówką sezonu, gdy Piast Gliwice wywalczył 13 na 15 możliwych punktów. Najwyraźniej działacze uznali, że to dobry prognostyk na przyszłość i że warto dalej stawiać na Vukovicia.

Cieszę się, że będziemy kontynuować współpracę. Jestem w Gliwicach na tyle długo, że potrafię docenić nie tylko klub, ale też ludzi, z którymi współpracuję na co dzień. Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy i cieszę się, że będzie ona trwałą nadal. Liczę, że ta przyszłość będzie dla nas udana – powiedział Aleksandar Vuković.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ