Mikołaj Zastawnik show! Polska bliżej futsalowego Mundialu

Przed meczem futsalowej reprezentacji Polski przeciwko kadrze Azerbejdżanu, wiedzieliśmy, że jest to spotkanie o pierwsze miejsce w grupie. Zaznaczyć jednak trzeba, że Polacy musieli wygrać różnicą przynajmniej dwóch bramek, w innym przypadku zajęlibyśmy drugie miejsce. Przypominamy, że kwalifikacje do dalszego etapu wywalczy najlepsza drużyna każdej grupy oraz cztery z miejsc drugich. Gdybyśmy jednak nie znaleźli się w czwórce dającej awans z drugiej pozycji, wówczas mogły czekać nas baraże.

Starcie w Koszalinie zaczęło się od bardzo nerwowej gry obu zespołów

Wydawać się mogło, że goście kontrolują sytuację boiskową. Wtedy kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Kriezel. Odbił go Kurdov prosto pod nogi Mikołaja Zastawnika, a ten wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Nie minęło 30 sekund, a Biało-Czerwoni prowadzili już dwoma bramkami. Błąd obrońców wykorzystał Jakub Raszkowski, oddając mocny strzał po ziemi. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie pomimo wielkiego naporu przyjezdnych.

Po zmianie stron za odrabianie strat wziął się Azerbejdżan. Długimi fragmentami gry próbowali znaleźć sposób na pokonanie dobrze dysponowanego Michała Kałuży. Udało im się doprowadzić do kontaktu, jednak Biało-Czerwoni ponownie wstrząsnęli przeciwnikami, aplikując w niecałą minutę dwie bramki za sprawą Mikołaja Zastawnika, który najpierw strzałem z woleja z połowy boiska zaskoczył Kurdova, aby chwilę później z najbliższej odległości wpakować piłkę do bramki, kompletując hat-tricka! Show Mikołaja trwał w najlepsze, gdyż wpisał się na listę strzelców aż PIĘCIOKROTNIE! Swoje trafienie zaliczył też Tomasz Kriezel. W międzyczasie Azerbejdżan odpowiedział golem na 4:2.

Z dorobkiem 9 punktów zajmujemy pierwsze miejsce w grupie i w spokoju możemy przygotowywać się do kolejnej fazy eliminacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata!

Polska — Azerbejdżan 7:2

Bramki: Mikołaj Zastawnik ⚽⚽⚽⚽⚽