Media: Śląsk Wrocław coraz bliżej prywatyzacji

Przedłużająca się kwestia możliwej prywatyzacji Śląska Wrocław, o której mówi się od kilku miesięcy, zbliża do pozytywnego zakończenia. Jak informuje Piotr Potępa, po długim czasie strony są bliskie porozumienia. Jeśli do niego dojdzie, nowym właścicielem klubu zostanie niemiecka firma Westminster.

Przypomnijmy, że temat prywatyzacji po raz pierwszy pojawił się przed rozpoczęciem trwającego sezonu Ekstraklasy. Miasto, które jak na razie jest głównym udziałowcem Wojskowych, rozpoczęło wówczas przetarg, do którego zgłosiła się firma Westminster. Jej właściciel – Marian Ziburske – często inwestuje sport, a Śląsk ma być pierwszym polskim klubem w jego dorobku.

REKLAMA

Choć w przeciągu miesięcy pojawiały się różne informacje dotyczące negocjacji, to wciąż brakuje najważniejszego – finalnego porozumienia. Strony cały czas się ze sobą porozumiewają w celu ustalenia szczegółów, ale jak nie było efektów, tak dalej ich nie ma. Wszystko jednak wskazuje, że niedługo możemy spodziewać się pozytywnego zakończenia.

Jak podaje Piotr Potępa z serwisu iGol.pl, niedawno odbyły się kolejne rozmowy, podczas których miały zapaść ważne decyzje. Powołując się na słowa wiceprezydenta Wrocławia, dziennikarz informuje, że oficjalne porozumienie jest już bardzo blisko, a strony dzieli od niego jedynie przygotowanie i podpisanie dokumentów.

Tym samym wszystko wskazuje na to, że droga do prywatyzacji jest krótsza niż kiedykolwiek. Choć niektórzy sugerują, że nie dojdzie do niej przed wyborami samorządowymi, to prognozy na przyszłość wydają się być bardziej optymistyczne.

Jeśli interesuje was sport w dolnośląskim wydaniu, zapraszamy na stronę wroclawskiportal.pl. Znajdziecie tam wszystkie najważniejsze informacje dotyczące piłkarskiej drużyny Śląska Wrocław.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,007FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ