Media: Krystian Bielik trafi do 20. drużyny poprzedniego sezonu Championship

Krystian Bielik miał opuścić zdegradowane do League One – Derby County i najprawdopodobniej tak się stanie. Reprezentant Polski według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu „meczyki.pl” przedstawionej podczas audycji „Okna Transferowego”, może zostać wypożyczony do zespołu Birmingham City, który w minionym sezonie Championship finiszował na pozycji numer 20. Czy tego typu rozwiązanie pomoże karierze Polaka?

Widząc nazwę potencjalnego nowego pracodawcy Bielika trudno nie mieć sporego niedosytu. Największym problemem Krystiana w ostatnich latach były kłopoty zdrowotne. Gdy grał – błyszczał znakomitą formą. Wydawało się, że kwestią czasu będą jego przenosiny do Premier League. Wydaje się, że tego typu cel nie grozi Birmingham. Drużyna, do której dołączył niedawno Przemysław Płacheta nie ma mocarstwowych planów, ale jest dobrze znana Polakowi.

Krystian Bielik reprezentował już barwy Birmingham

Miało to miejsce w sezonie 2016/17, gdy wypożyczono go z Arsenalu. Rozegrał wówczs 10 spotkań, a zespół po ciężkich bojach utrzymał się w Championship. Jak sugeruje portal „birminghhammail.co.uk”, o usługi Polaka walczy także Watford, ale to Birmingham stwarza dla niego najlepsze warunki rozwoju. Latem z klubu odszedł Ivan Sunjic, wypożyczony do Herthy Berlin. Jego zmiennik – Gary Gardner jest kontuzjowany, więc w środku pola tworzy się ogromna wyrwa. Wykorzystać ją ma właśnie Krystian Bielik.

Kluczowy problem – nie wiadomo w jakiej formie fizycznej jest obecnie Polak. Birmingham chce piłkarza „na teraz”, bowiem już w najbliższą sobotę rozegrają pierwszy mecz ligowy. Bądźmy realistami – nie jest to klub marzenie dla Bielika, ale powinien dostać w nim szansę odbudowania swojej wartości i jeśli będą omijały go kontuzje, po zakończeniu sezonu pomyśli o poważniejszych wyzwaniach. Birmingham będzie jedynie przystankiem w dalszej karierze Krystiana.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
101,854FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ