Media: Jan Bednarek blisko West Hamu

Jak donoszą David Ornstein oraz Dan Sheldon z „The Athletic”, Jan Bednarek może być jednym z najciekawszych „kąsków” ostatnich godzin okienka transferowego w Premier League. Polski środkowy obrońca w ostatnich tygodniach łączony był m.in. z Leicester oraz Aston Villą. Według najnowszych informacji, bliski jego zatrudnienia jest West Ham United.

Bednarek trzy ostatnie spotkania ligowe spędził jedynie na ławce rezerwowych Southampton

REKLAMA
źródło: twitter/David_Ornstein

Polak od dłuższego czasu szykował się do zmiany otoczenia, co wydaje się logiczne. Ma 26 lat, w obecnym klubie zaliczył sporą stagnację. Do dalszego rozwoju niezbędny jest impuls, a tym miała być zmiana klubowych barw.

Przenosiny do West Hamu są jednak problematyczne. Przede wszystkim, jak sugerują dziennikarze „The Athletic”, West Ham uzależnia finalną decyzję od sprzedaży/wypożyczenia Craiga Dawsona. Obecnie duet środkowych obrońców tworzą Kurt Zouma oraz Thilo Kehrer. Sprowadzenie Bednarka zapewniłoby rywalizację o skład, a zarazem pozostali gracze z tej pozycji mieliby znikome szanse gry. Logiczne wydaje się, by WHU przeprowadziło czystkę – a jednocześnie skusiło się na transfer reprezentanta Polski. Kluczem może być jednak stawka, jakiej oczekuje Southampton. Czy „Młoty” przeznaczą większą kwotę na gracza, który nie musi być piłkarzem pierwszej jedenastki? Zastanawiające.

Z tego powodu daleki byłbym od przekonania, że Jan Bednarek zostanie graczem West Hamu

Faktem jest jednak, że jego sytuacja w Southampton nie jest łatwa. Dodatkowo, w perspektywie mundialu w Katarze, będzie potrzebował regularnej gry. Pytanie – jak do przyszłości Polaka podchodzi trener „Świętych”? Czy Jan był ostatnio odstawiony od pierwszej jedenastki ze względu na nadchodzące odejście, czy też Bednarek może mieć poważne problemy z regularną grą – jeśli zostanie w klubie? Przyszłość defensora jest niewiadomą, a dla jego spokoju – warto, by szybko podjęto rozsądną decyzję. Zaryzykuję stwierdzeniem, że to Jan Bednarek ma dziś większe „ciśnienie” na zmianę klubu, niż taki West Ham na angaż Polaka. WHU poradzi sobie w obecnym składzie, ale reprezentant Polski ma przed sobą decyzję, która może być niezwykle ważna dla jego dalszej kariery.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,065FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ