Mateusz Gamrot kontra Beneil Dariush na październikowym UFC 280!

Sprawdziły się sugestie Dany White’a z końca czerwca. Mateusz Gamrot jeszcze w tym roku powróci do oktagonu UFC, mierząc się z Amerykaninem Beneilem Dariushem podczas październikowej gazy UFC 280 w Abu Dhabi. Na tej samej gali odbędzie się pojedynek o pas wagi lekkiej pomiędzy Charlesem Oliveirą i Islamem Makhachevem. Mimo, że oficjalnie nie zostało to potwierdzone, walka Polaka może być eliminatorem do pojedynku mistrzowskiego. W mediach społecznościowych informację o pojedynku podał dziennikarz Brett Okamoto z ESPN.

REKLAMA
źródło: twitter/bokamotoESPN

Beneil Dariush ma za sobą serię 7 kolejnych zwycięstw

Po raz ostatni przegrał w marcu 2018 roku, gdy jego pogromcą okazał się Alexander Hernandez. Po zwycięstwie nad Tonym Fergusonem w maju 2021 roku, Beneil miał zmierzyć się Islamem Makhachevem. Niestety, kontuzja kostki uniemożliwiła organizację pojedynku. Rosjanin pokonał będącego w zastępstwie Bobby’ego Greena, dzięki czemu zapracował na walkę o pas. Wydaje się, że Dariush jednocześnie jest blisko tego najważniejszego pojedynku, a zarazem potrzebuje mocnej wygranej, by dostać szansę.

Seria Mateusza Gamrota sięga ledwie 4 zwycięstw, a ostatnio udało mu się pokonać Armana Tsarukyana

Polak w swojej karierze przegrał tylko raz – w 2020 roku po kontrowersyjnej decyzji z Guramem Kutateladze. 31-latek również celuje wysoko i tak samo potrzebuje znaczącego zwycięstwa, by walczyć o pas. Tocząc swój pojedynek na jednej gali z Oliveirą i Makhachevem, zarówno Gamrot jak i Dariush będą w stanie pokazać swoje mistrzowskie aspiracje.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ