Martin Demichelis gotowy na nowe wyzwanie. Zastąpi legendę River Plate

Martin Demichelis został ogłoszony nowym szkoleniowcem River Plate. Trzecia drużyna argentyńskiej Superligi poszukiwała nowego opiekuna po odejściu Marcelo Gallardo. Trener, który prowadził zespół do wielkich sukcesów – dwukrotnego zwycięstwa w Copa Libertadores oraz wygranej w lidze argentyńskiej, zdecydował się na przerwę od pracy przy ławce. River Plate szukało więc nowego opiekuna drużyny, a wybór padł na człowieka mającego niewielkie doświadczenie.

źródło: twitter/RiverPlate

Demichelis od kwietnia 2021 roku prowadził rezerwy Bayernu

Z tym klubem związany był od 2019 roku, gdy pracował z zespołem U19. W poprzednim sezonie Bawarczycy zajęli drugie miejsce w Regionallidze, obecnie są na rozczarowującej lokacie numer pięć. Oczywiście, ważniejsze od wyników jest dla Bayernu rozwijanie potencjału graczy, którzy w przyszłości mogliby trafić do pierwszego zespołu. Niemieccy kibice mają wątpliwości co do umiejętności trenerskich Argentyńczyka, oceniając go głównie przez pryzmat rezultatów.

Presja w River Plate i perspektywa zastąpienia Gallardo będzie nieporównywalnie trudniejszym zadaniem. Argentyńskie media jasno wskazują, że działacze pokierowali się własnym przeczuciem, podejmując mocno ryzykowną decyzję. Co więcej, Demichelis wcale nie był opcją numer jeden. W klubie zastanawiali się nad zaproszeniem do współpracy Eduardo Coudeta, który niedawno odszedł z Celty Vigo. Przeszkodą miały okazać się kwestie finansowe. Tym sposobem River Plate postawiło na trenera mającego niewielkie doświadczenie – licząc, że odważny strzał okaże się celnym. Martin Demichelis ma sporo do wygrania, jeśli misja skończy się powodzeniem.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
106,180FaniLubię
10,460ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ