Luis Suarez znalazł klub! Zrezygnował z pieniędzy dla spełnienia marzeń

Jak donosi dziennikarz Christian Martin z ESPN, Luis Suarez zostanie nowym zawodnikiem argentyńskiego River Plate. 35-letni Urugwajczyk z początkiem lipca kończy swój kontrakt z Atletico Madryt. Jeszcze niedawno wydawało się, że będzie chciał pozostać w Europie. Sam napastnik sugerował, że interesuje go angaż w jednym z klubów występujących w Lidze Mistrzów.

REKLAMA

Suarez z ciekawym wyzwaniem

Wydaje się, że przenosiny byłego gracza m.in. Liverpoolu i Barcelony to już jedynie formalność. Temat potwierdził m.in. Bruno Vaina z „Direct TV”. Dziennikarz deklaruje, że już w poniedziałek (czyli dzisiaj) powinniśmy otrzymać oficjalnie potwierdzenie ze strony klubu. Luis Suarez w ostatnim czasie otrzymał oferty z wielu drużyn. River Plate początkowo uważane było za jedną z najsłabszych opcji. Przede wszystkim – argentyński zespół nie gwarantuje wysokich zarobków. Urugwajczyk mógłby zarobić nieporównywalnie większą kasę pozostając w Europie czy nawet wyjeżdżając do MLS. Dlatego właśnie nawet otoczenie piłkarza skazywało propozycję z River Plate na niepowodzenie. Piłkarz zdaje sobie sprawę, że to prawdopodobnie ostatni kontrakt w jego karierze piłkarskiej. Zgodnie z utartym stereotypem, mógłby szukać pracodawcy oferującego najwyższą pensję, ale… finalnie uznał, że jest coś ważniejszego.

źródło: twitter/brunovain

Szykowany jako następca

River Plate zdaje sobie sprawę, że za chwilę starci znakomitego Juliana Alvareza, który jest wyłącznie wypożyczony z Manchesteru City. W drużynie potrzebują bramkostrzelnego napastnika i kimś takim powinien być właśnie Luis Suarez. Liga nie będzie miała takiego poziomu jak rozgrywki chociażby w Hiszpanii. Suarez będący blisko piłkarskiej emerytury dostanie za to szansę pokazania się sympatykom futbolu z własnego kontynentu. To właśnie przesądziło o wyborze jego nowego pracodawcy – a nie względy finansowe. Luis otrzymał zapewnienie, że stanie się topową gwiazdą zespołu – ulubieńcem milionów fanów drużyny. Wydaje się, że sam zawodnik po przemyśleniu wszystkich „za i przeciw” uznał, że ta początkowo odrzucana opcja jest jednocześnie najbardziej intrygująca. Inna liga, inny kontynent, blisko własnej ojczyzny. Argentyńskie media jasno oceniają sytuację – Suarez wybrał spełnienie swoich marzeń ponad ewentualne zyski pieniężne.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,521FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ