Legia Warszawa złożyła ofertę. Co zrobi napastnik wart 4 mln euro?

Legia Warszawa pracuje nad transferem nowego napastnika. Zgodnie z doniesieniami Piotra Kamienieckiego z TVP Sport na celowniku stołecznego klubu znalazł się Duncan McGuire. Co więcej, znakomicie orientujący się na amerykańskim rynku transferowym Tom Bogert wskazuje, że Legia przeszła z fazy poważnego zainteresowania do złożenia konkretnej oferty za 23-letniego Amerykanina.

Legia podjęła rękawicę

Nie wiemy jaką kwotę zaproponowała Legia, jednak wspomniany Bogert przekonuje, że propozycja polskiego klubu jest daleka od oczekiwań Orlando. Duncan McGuire w obecnym sezonie MLS zdobył 5 trafień w 12 występach, a serwis transfermarkt wycenia go na 4 mln euro. Amerykanie nie zamierzają rozstawać się z napastnikiem, który zarazem budzi zainteresowanie drużyn z Championship. Po McGuire zgłaszają się m.in. Blackburn oraz QPR. Czy w takiej sytuacji polski klub skazany jest na klęskę? Niekoniecznie. Fakty są bowiem takie, że McGuire jest związany z Orlando umową jedynie do końca 2024 roku. Orlando może starać się licytować mocno, jednak tak naprawdę napastnik już 1 lipca mógłby podpisać kontrakt z nowym pracodawcą. Oczywiście, słyszymy, że 23-latek otrzymał ofertę przedłużenia współpracy, jednak na ten moment nie podjął żadnej konkretnej decyzji.

REKLAMA
źródło: Tom Bogert on X

Legia Warszawa podjęła walkę. Czy ma szansę powodzenia? Jak najbardziej! Jeśli amerykański napastnik uzna, że nadszedł czas podjęcia wyzwania gry w Europie, może po prostu odmówić parafowania nowego kontraktu z Orlando. Wówczas trudno sobie wyobrazić, by Amerykanie za wszelką cenę starali się blokować jego transfer. Problemem mogą być konkurenci z Anglii. Nie wiemy jednak, jak poważne jest zainteresowanie Blackburn i czy sam McGuire rozważa występy na zapleczu Premier League. Legia Warszawa podjęła walkę i bardzo dobrze — bowiem mimo wszystko ma swoje atuty, a 23-latek wydaje się potencjalnie bardzo ciekawym wzmocnieniem. Naszym zdaniem to McGuire ma piłkę po swojej stronie i jeśli skusi się na perspektywę transferu do Polski, negocjacje z Orlando będą znacznie łatwiejsze.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ