Lech dopina transfer nowego bramkarza? To były gracz Rakowa

Ostatnio można było zauważyć, jak część poznaniaków narzeka na brak ruchów transferowych ze strony Lecha w zimowym okienku. Wygląda na to, że po przedłużeniu kontraktu z Mikaelem Ishakiem dalszym priorytetem jest dla nich zatrudnienie nowego bramkarza, tak jak wcześniej zakładano. Pojawiła się informacja o obecnym zawodniku Sparty Praga, występującym kiedyś w Rakowie Częstochowa. Jak wskazuje dziennikarz Jerzy Chwałek, przenosiny są bliskie realizacji.

REKLAMA
źródło: twitter/Jerzy2014

Dominik Holec był wypożyczony do Rakowa Częstochowa w rundzie wiosennej 2021 roku. Dwukrotnie triumfował nad Lechem

Dominik Holec to słowacki bramkarz (urodzony w Czechach) z rocznika 94′, który przez większość kariery był związany z MŠK Žilina

Od sierpnia 2020 roku reprezentuje barwy czeskiej Sparty Praga — z małym odchyleniem w postaci półrocznego wypożyczenia do polskiego klubu.

Holec był podstawowym bramkarzem Rakowa w tamtym okresie. Na 20 możliwych spotkań opuścił tylko jedno pucharowe. Z czego aż 9 razy kończył mecz z czystym kontem tj. bez straty bramki. 28-latek jedyne trofeum w zawodowej karierze zgarnął właśnie w Częstochowie i był to Puchar Polski. Co ciekawe, w 1/4 finału zatrzymał Lecha Poznań, nie pozwalając piłkarzom ze stolicy Wielkopolski na strzelenie bramki. Miesiąc później w lidze wpuścił raz futbolówkę od lechitów, ale i tak cieszył się ze zwycięstwa.

Teraz Kolejorz może sięgnąć po jego usługi. Dominik przegrywa walkę o pierwszy skład Sparty z utalentowanym Matejem Kovarem. Chłopak ma 22 lata i przez długi czas grał w młodzieżowych zespołach Manchesteru United, z którego jest zresztą wypożyczony. Holec wchodzi w dobry wiek i nie chce się marnować na ławce — zwłaszcza że jakby nie patrzeć to przegrywa rywalizację z 6 lat młodszym od niego gościem.

Przypomnijmy, że Lech szuka konkurencji dla Filipa Bednarka, który ma za sobą dobrą rundę i nie wydaje się odpuszczać nikomu miejsca, więc Holec w Poznaniu też tak łatwo o grę mieć nie będzie. Wcześniej władze Kolejorza romansowały z bramkarzem Piasta Gliwice, Frantiskiem Plachem, jednak ten wbrew deklaracjom zdecydował się odnowić swój kontrakt.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,602FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ