Krzysztof Ratajski zaczyna Mistrzostwa Świata PDC od zwycięstwa

Krzysztof Ratajski dołączył do rywalizacji podczas Mistrzostw Świata PDC 2023. Polski darter w starciu II rundy pokonał Holendra Danny’ego Jansena, który podczas wcześniejszej rundy pokonał Paolo Nebridę.

45-latek ze Skarżyska-Kamiennej miał wiele do udowodnienia

Podczas edycji 2021 dotarł przecież do ćwierćfinału, osiągając historyczny wynik dla polskiego darta. Polak odpadł wówczas po wyrównanym pojedynku ze Stehpenem Buntingiem. Niestety, rok później przygoda Ratajskiego z Mistrzostwami Świata skończyła się już w pierwszym pojedynku ze Stevem Lennonem. Klęska sprawiła, że oczekiwania względem Krzysztofa mocno opadły.

Przebrnięcie pierwszego rywala w obecnej edycji byłoby więc nadrzędnym celem. Jansen nie wydawał się trudnym przeciwnikiem, szczególnie po zwyczajnie słabym występie w pierwszej rundzie. Pierwszy set dzisiejszego starcia z Polakiem zdawał się potwierdzać opinie. Krzystof Ratajski pewnie zwyciężył 3:1, a na jego twarzy można było zauważyć uśmiech. Wydawało się, że kontroluje przebieg rywalizacji. Niestety, w secie numer dwa Polak nie potrafił wykorzystać swoich szans, a Holender zaczął trafiać double.

Trzeci set rozpoczął się dobrze dla Polaka. Kiedy jednak miał okazję wyjść na prowadzenie dwoma legami, ponownie zmarnował ważne lotki. Ratajski wytrzymał jednak chwilę nerwów i co warto zauważyć, jego rywal nie potrafił wykorzystywać swoich okazji. A tych Ratajski dawał swojemu przeciwnikowi niestety zbyt wiele.

Krzysztof Ratajski wygrał, ale na lepszych rywali takie rzucanie nie wystarczy

źródło: twitter/OfficialPDC

Wygrana to wygrana. Krzysztof już przebił wynik z poprzedniego turnieju mistrzowskiego. Oczywiście, nie był to zachwycający występ. Liczy się jednak awans. Na Polaka czeka już Dmitri Van den Bergh, a starcie z Belgiem odbędzie się 27 grudnia. Poziom wzrasta i chociaż to truizm — Krzysztof Ratajski będzie musiał zaprezentować się zdecydowanie lepiej, jeśli chce namieszać podczas mistrzostw. Stać go na to.