Jamal Musiala show! Bayern ogrywa Wolfsburg (VIDEO)

Gdy potwierdziło się, że Robert Lewandowski zostanie zawodnikiem Barcelony, niemieckie media zastanawiały się, kto zostanie nową „gwiazdą numer jeden” w Bayernie Monachium. Znaczna część głosów sugerowała Jamala Musialę. Pomocnika, który miał w tym sezonie potwierdzić nie tylko, że jest czołowym graczem Bundesligi, ale jednym z najlepszych na świecie. W dzisiejszym starciu z Wolfsburgiem 19-letni Niemiec pokazał, że tego typu przewidywania nie muszą być przesadzone.

źródło: twitter/ESPNFC

Bayern robił wrażenie swoim automatyzmem

Niko Kovac szybko przekonał się, że jego Wolfsburg to drużyna co najmniej klasę słabsza. Nawet grając na 100%, mogą nie mieć większych szans przeciwko Bawarczykom. Wynik 2:0 moim zdaniem nie oddaje przewagi gospodarzy. Sam Sadio Mane dwukrotnie pakował piłkę do siatki – w obu przypadkach odgwizdano spalonego. Obie sytuacje pokazały jednak, że Senegalczyk doskonale odnajduje się w roli egzekutora. Nie potrzeba mu wielu miesięcy wspólnej gry, by doskonale dogadywać się z Mullerem i spółką.

To właśnie Thomas w 43. minucie praktycznie zamknął mecz, strzelając gola na 2:0. Dziesięć minut wcześniej trafił wspomniany Musiala i bawarski walec mógł się bawić. Piętka Jamala? Była. Efektowne zgaszenie piłki Kimmicha? Oczywiście. Z jednej strony, niby mecz bez historii. Od początku do końca pełna dominacja Bayernu. Z drugiej na powtórkach w slow-motion pewnie znajdziecie mnóstwo pięknych zagrań, które może nie miały większego znaczenia dla końcowego wyniku, ale pokazały, że zespół Nagelsmanna bawił się grą, a zwłaszcza – robił to Musiala.

źródło: twitter/ESPNPlus

Wolfsburg nie podjął walki o remis, ale umówmy się – gra z takim Bayernem to spore wyzwanie. Martwić może brak minut dla Jakuba Kamińskiego, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Bartosz Białek – poza kadrą meczową.