Inter zwycięża w hicie kolejki, Napoli z pierwszą porażką w sezonie

W hicie 16. kolejki Serie A Inter podejmował na własnym stadionie ekipę lidera – Napoli. Dzięki bramce Edina Dżeko mecz zasłużenie wygrali Nerazzurri. Tym samym podopieczni Simone Inzaghiego wywalczyli bardzo ważny komplet punktów.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z dużym przytupem

Już w 4. minucie Nerazzurri mieli pierwszą sytuację do objęcia prowadzenia. Romelu Lukaku wypracował okazję dla Federico Dimarco, jednak ten spudłował z najbliższej możliwej odległości.

Napoli zaś, niczym przygaszony gigant, rozkręcało się bardzo powoli. Jednak gdy liderzy Serie A już się obudzili, to przejęli inicjatywę na murawie: przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce oraz wymieniali więcej podań.

Pomimo sporej przewagi neapolitańczyków, to piłkarze Interu ponownie byli bliżsi zdobycia pierwszej bramki. W 26. minucie Romelu Lukaku po raz kolejny dobrze się zachował i po chwili przetransportował piłkę do Edina Dżeko. Z kolei Bośniak podaniem bez przyjęcia wypracował stuprocentową sytuację Darmianowi, lecz ten posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

W 41. minucie powinno być już 3:0 dla gospodarzy. Romelu Lukaku był o krok od pokonania Alexa Mereta, aczkolwiek Belg nie dał rady skierować piłki do bramki.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Inter w końcu objął prowadzenie. Było to idealne podsumowanie dobrego początku drugiej części gry. Lecz wracając jeszcze na chwilę do samej bramki: Federico Dimarco posłał wyśmienite dośrodkowanie, które atomowym uderzeniem głową wykończył Edin Dżeko.

Wraz z objęciem prowadzenie gospodarze uzyskali dużą przewagę nad rywalami. Liderzy Serie A byli kompletnie bezradni i nie umieli stworzyć żadnej groźnej sytuacji, która doprowadziłaby do wyrównania. Wyraźnie zawiódł Piotr Zieliński, który był całkowicie bezbarwny; Kvaratschkelia był cieniem samego siebie i nie dał drużynie niczego wartościowego; Victor Osimhen nie stworzył żadnej groźnej sytuacji. W dużym skrócie: Napoli w ogóle nie przypominało zespołu z wcześniejszych spotkań.

Nerazzurri pozytywnie zaskoczyli

Dzięki wygranej gospodarze przerwali imponującą serię Napoli jedenastu zwycięstw z rzędu. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie dobra dyspozycja całej ekipy. Świetnie zaprezentowała się defensywa, która zneutralizowała atuty ofensywne Napoli. W środku pola bardzo dobrze radził sobie Barella, a Romelu Lukaku i Edin Dżeko raz po raz tworzyli groźne okazje pod bramką Alexa Mereta.

Dlatego też zwycięstwo Interu można uznać za jak najbardziej zasłużone. Podopieczni Simone Inzaghiego podporządkowali sobie ekipę rywala i wywalczyli bardzo ważne trzy punkty.