Iga Świątek w ćwierćfinale Indian Wells! Znakomita dyspozycja polskiej tenisistki

To, co nie udało się Magdzie Linette, powiodło się Idze Świątek. Liderka światowego rankingu WTA bez większego problemu pokonała Emmę Raducanu, wygrywając swoje 11 spotkanie w 12 występie na kortach Indian Wells. Tym sposobem bez straty seta zapewniła sobie udział w ćwierćfinale.

W pierwszym secie dzisiejszej rywalizacji, obserwowaliśmy tylko jedno przełamanie

Jego autorem była polska tenisistka, która przy stanie 3:2 zdobyła gemy przy serwisie rywalki (i to do zera!). Warto docenić serwis Polki, bowiem większość gemów serwisowych była pewnie zdobywana przez Świątek – w pierwszym secie miała 90% skuteczności punktowej przy 1-szym serwisie. To robiło różnicę. Iga była skoncentrowana na grze i wysoko zawieszała poprzeczkę. Na odważną grę rywalki, odpowiadała w najlepszy możliwy sposób, wygrywając większość wymian. Śmiało możemy napisać, że Brytyjka pokazała w pierwszym secie wszystko, co mogła tego dnia pokazać, a i tak okazało się to niewystarczające na Igę Świątek.

Druga odsłona była już absolutnie jednostronna

Raducanu zdołała ugrać tylko jednego gema. Ponownie widzieliśmy pewny serwis Świątek, ale i trzy udane przełamania. To było trzecie kolejne zwycięstwo Igi przeciwko Emmie. Uczciwie trzeba przyznać, Polka zaprezentowała się dziś z bardzo dobrej strony. Od początku do końca kontrolowała mecz, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, która z zawodniczek jest lepszą. Wiemy już, że w tym turnieju nie zobaczymy rewanżu przeciwko Barborze Krejčíkovej, która dwukrotnie zdołała pokonać Polkę. W następnej rundzie Świątek zmierzy się z Soraną Cîrsteą.

źródło: twitter/WTA

Na ten moment trudno wyobrazić sobie inny scenariusz niż wygrana Igi w całym turnieju. Prezentuje obecnie najlepszą formę spośród wszystkich zawodniczek. Wbrew wynikom notowanym przez Polkę, podczas Indian Wells zalicza póki co wyzwania, z którymi radzi sobie bardzo dobrze. To nie są spacerki, ale Iga Świątek znakomitą formą potrafi ograniczać atuty swoich rywalek. Ze sporym optymizmem możemy czekać na kolejne występy naszej rodaczki.

Świątek – Raducanu 2:0 (6:3, 6:1)