HIT! Sławomir Peszko trenerem Wieczystej Kraków!

To się dopiero nazywa mocny news na start nowego tygodnia! Wieczysta Kraków zwolniła Macieja Musiała z roli szkoleniowca. W jego miejsce jako trener tymczasowy pojawić ma się… Sławomir Peszko!

Wieczysta bez dwóch zdań umie w marketing. Ale czy ten klub da się traktować poważnie?

Sławomir Peszko będzie szóstym trenerem Wieczystej Kraków na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Od lipca 2021 roku w rolę menadżera „KSW” wcielali się kolejno Franciszek Smuda, Rafał Jędraszczyk, Dariusz Marzec, Wojciech Łobodziński oraz Maciej Musiał. Ostatni z nich został zatrudniony przed sezonem, a zespołu będącego własnością Wojciecha Kwietnia nie zdążył poprowadzić nawet w dziesięciu oficjalnych meczach.

Zwolnienie kwestią dramatycznie słabych wyników? A skądże! Musiał wygrał 5 z 8 meczów w III. Lidze, a Wieczysta zajmuje aktualnie 3. miejsce w tabeli, z największą liczbą strzelonych goli (25). Wyjaśnienia decyzji o powołaniu Sławomira Peszki na trenera tymczasowego mogą być zatem dwa. Albo to część jakiejś większej akcji marketingowo-biznesowej. Albo prezes Kwiecień zupełnie postradał już zmysły, zwalniając dobrze pracującego szkoleniowca.

Tak czy inaczej, wniosek pozostaje jeden. Wieczysta Kraków nie jest i najprawdopodobniej nigdy nie będzie klubem, który można traktować poważnie. A Sławomir Peszko to człowiek z wrodzoną smykałką do znajdowania się w odpowiednim miejscu, o odpowiednim czasie.

REKLAMA
Marek
Marek
Entuzjasta piłki nożnej, kibic FC Barcelony. Piszę na temat futbolu w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Lubię piłkę widowiskową i atrakcyjną - pełną ekspresji i autentycznej radości z gry. W ekipie Mistrzów dzielę się zarówno swoimi spostrzeżeniami ściśle związanymi z piłką, jak i wszelkimi historiami dziejącymi się wokół sportu. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - od szczegółowych, merytorycznych analiz po luźne, maksymalnie subiektywne i spontaniczne treści, których nie można zamknąć w żadnych ramach. Mes que un Futbol!
PODOBNE
REKLAMA
106,119FaniLubię
10,460ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ