REKLAMA

Hertha z łatwością ogrywa Schalke!

Piątek odpalił rewolwery! A kryzys Schalke jest już chyba większy niż kryzys moralny mojej byłej i ego Tomasza Hajty razem wzięte.

Zespół z Gelsenkirchen miał obiecujący początek, ale im dalej w las, tym bliższy był poziomu Podbeskidzia Bielsko-Biała. Serio. Obrońcy Schalke dawali się objeżdżać jak wspomniany wcześniej Pan Tomasz na Mundialu w 2002. W pewnym momencie zacząłem im szczerze współczuć, bo wyglądali na naprawdę bezradnych i zrezygnowanych.

O ile piłkarze Herthy w pierwszej połowie atakowali dość nieporadnie i prowadzenie zawdzięczali głównie kapitalnemu przebłyskowi Guendouziego, tak w drugiej części meczu nie zostawili żadnych niedopowiedzeń. Co chwila wyprowadzali groźne ataki, a wynik 3-0 to tak naprawdę najmniejszy wymiar kary, jaki mógł spotkać gości.

A jak występ Krzysztofa Piątka? Polak zaliczył wejście smoka. Nasz rodak zdobył bramkę już w swojej pierwszej akcji, ze spokojem puszczając piłkę między nogami interweniującego Fahrmanna. Kilka minut później umieścił piłkę w siatce drugi raz, jednak arbiter dobrze wychwycił nieznacznego spalonego. To było naprawdę dobre 15 minut polskiego napastnika.

Cóż, Schalke nie miało dziś żadnych argumentów i coraz częściej porównywane jest do słynnej Tasmanii Berlin. I nie ma w tym nic dziwnego.

REKLAMA
Damian Myszewski
Damian Myszewski
Kibic polskich reprezentacji narodowych i klubu SL Benfica. Lubię patrzeć na otaczający świat z różnych perspektyw, zaś sport uważam za cudowny wytwór ludzkiej kultury. Mam cierpliwość do Ekstraklasy, sentyment do Małyszomanii i czuję pociąg do historycznych kronik sportowych. Czym jest piękno sportu? Emocjami Tiziano Crudeliego, pasją Andrzeja Strejlaua, walecznością Tadeusza Pietrzykowskiego i wytrwałością Julii Kmiecik. Moje atuty okołosportowe to doświadczenie w roli maskotki klubowej, improwizowane komentowanie meczów podczas spotkań ze znajomymi przy Fifie i umiejętność kopania piłki wyżej niż Walduś Kiepski w odcinku “Złoty gol”. W rodzimych mediach sportowych najbardziej wkurza mnie arogancja Tomasza Hajto, miałkość pytań podczas konferencji PZPN-u i patocelebryci z gal MMA. Jeśli właśnie to czytasz i chcesz się skontaktować, "sportowego" maila znajdziesz poniżej. Do tego wszystkiego fan wrestlingu i autor cyklu “Przystań Lechia”.
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

99,040FaniLubię
10,664ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA