Gruziński piłkarz uratował życie rywala (VIDEO)

Niedzielne starcie pomiędzy Austrią Wiedeń a Wolfsberger AC miało dramatyczny przebieg. Gospodarze prowadzili po golu Alexandra Grunwalda i wydawało się, że Wolfsberger poświęci wszystko, by walczyć o wyrównujące trafienie. Na szczęście ich środkowy obrońca – Luka Lochoshvili do końca zachował chłodny umysł i pamiętał, że futbol to nie tylko strzelanie goli.

W samej końcówce spotkania, Austriak Georg Teigl zaliczył potężne zderzenie z przeciwnikiem

Na filmiku udostępnionym przez portal Laola1 widać, jak praktycznie wszyscy zawodnicy odwracają wzrok i koncentrują się na dalszej części akcji. Lochoshvili, mimo, że znajdował się dobre kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia, od razu ruszył sprintem, by sprawdzić stan rywala.

źródło: twitter/laola1_at

Jak się bowiem okazało, Teigl doznał poważnych obrażeń głowy i w tamtej chwili dławił się własnym językiem. Gruzin błyskawicznie ruszył mu z pomocą i walczył o wyciągnięcie języka. Dzięki jego reakcji udało się uratować życie i zdrowie Austriaka. Po meczu stwierdzono u niego m.in. złamanie czaszki, złamanie kości jarzmowej oraz złamanie szczęki. Jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo, ale lekarze są zgodni – to dzięki heroicznej postawie Lochosvhiliego.

Praktycznie wszyscy zawodnicy będący na murawie byli szkoleni jak zachować się w takich sytuacjach, ale tylko Luka zachował zimną krew i mimo, że jego zespół przegrywał, nie skupiał uwagi na piłce, a losie swojego rywala. W obecnym świecie zbyt wiele jest patosu i przesadzonych zachwytów, ale tym razem śmiało możemy napisać. Luka Lochoshvili to bohater.

REKLAMA
SourceLaola1
PODOBNE
REKLAMA
106,657FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ