REKLAMA

Górnik z kolejnym Skandynawem – Emil Bergstrom dołącza do zabrzan

Z powodu poważnej i długotrwałej kontuzji Rafała Janickiego, Górnik Zabrze w ostatnim czasie intensywnie rozglądał się za nowym środkowym obrońcą. Ostatecznie zastępcą Polaka został 29-letni Emil Bergstrom, który z “Trójkolorowymi” związał się umową do końca sezonu 2022/23.

źródło: Górnik Zabrze

W ostatnim czasie, od lipca 2022, Bergstrom pozostawał bezrobotny

Poprzedni sezon zaś spędził w Willem II Tilburg, rozgrywając tam 14 meczów. Był tam jednak tylko wypożyczony z FC Utrecht. Do Holandii trafił w 2018 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z rosyjskiego Rubina Kazań. W swojej karierze rozegrał 3 towarzyskie mecze w reprezentacji Szwecji. Miało to jednak miejsce w 2015 oraz 2016 roku i raczej nie zanosi się na rychły powrót Emila do kadry.

Bergstrom to rosły, mierzący 188 centymetrów środkowy obrońca

Co ciekawe, w jednym z występów dla Utrechtu, po wejściu z ławki, ustawiony został na… środku ataku. Niczym niegdyś Marcin Kamiński przeciwko Bayernowi Monachium. Oprócz docelowej pozycji stopera, Szwedowi zdarzało się także grywać na lewej i prawej stronie defensywy oraz na szóstce.

Inną ciekawostką jest fakt, że – jak podają zagraniczne media – nowy nabytek Górnika Zabrze rozgrywa mecze z ochraniaczem na zęby, jaki noszą m.in. bokserzy. Wszystko przez to, że w dzieciństwie, podczas zabawy na bujaku sprężynowym, wybił sobie zęby.

REKLAMA
Weronika Góral
Weronika Góralhttp://mymistrzowie.pl
Baba pisząca o piłce. Z góry skazana na pożarcie i szyderczy śmiech.
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

98,550FaniLubię
10,667ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA