Gerard Romero: Frenkie de Jong przejdzie latem do Manchesteru United

Hiszpański dziennikarz Gerard Romero podał informację, że niemal pewny jest już letni transfer Frenkiego de Jonga do Manchesteru United. Holender tym samym opuści Barcelonę po zaledwie 3 latach.

REKLAMA

Kwestia wyłącznie finansowa

Sprzedaż De Jonga podyktowana jest sytuacją ekonomiczną FC Barcelony. Za swojego zawodnika mają oni otrzymać około 70-80 milionów euro, co ma mocno poprawić ich finanse i umożliwić swobodniejsze działanie podczas letniego okienka transferowego. Dodatkowo ostatnio wspominano, że Barcelona może mieć problem z rejestracją nowych zawodników na następny sezon. Dzięki temu ruchowi ich sytuacja powinna ulec poprawie.

W Barcelonie doszli do wniosku, że jest to najlepszy moment na sprzedaż De Jonga. Holender nie do końca spełniał oczekiwania i obawiano się, że jego cena może spadać. Wszystko zależałoby od formy zawodnika, która była nierówna. Brakowało też występów, po których De Jong zbierałby bardzo dobre oceny. Ryzyko nie jest obecnie potrzebne, w związku z czym taka, a nie inna decyzja. Oficjalne ogłoszenie transferu ma nastąpić po zakończeniu sezonu ligowego.

Holender dołączył do Barcelony w 2019 roku za około 85 milionów euro. Od tamtego momentu rozegrał 138 spotkań, w których strzelił 13 bramek i zanotował 17 asyst.

Starzy znajomi

O możliwym transferze de Jonga do Manchesteru United mówiło się już od dłuższego czasu. Plotki przybrały na sile po ogłoszeniu, że od następnego sezonu trenerem Czerwonych Diabłów będzie Erik ten Hag. Obaj panowie współpracowali już wcześniej w Ajaxie Amsterdam. Wówczas Frenkie De Jong był kluczową postacią w układance taktycznej ten Haga i nic dziwnego, że był teraz jego pierwszym celem transferowym w nowym klubie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,603FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ