REKLAMA

Finał jest nasz! Polscy siatkarze zagrają o złoto Mistrzostw Europy juniorów

FINAŁ JEST NASZ! Aktualni mistrzowie świata w swojej kategorii wiekowej meldują się w wielkim finale rozgrywanych we włoskim Montesilvano mistrzostw Europy juniorów! Podopieczni Mateusza Grabdy pokonali w trzech setach rówieśników z Belgii, nie dając im w każdym elemencie najmniejszych szans, rozgrywającym przy tym zdecydowanie swoje najlepsze spotkanie na mistrzostwach Europy.

Po stronie biało-czerwonych błyszczał dziś przede wszystkim najbardziej wartościowy zawodnik zeszłorocznych mistrzostw świata rozgrywanych w Teheranie Tytus Nowik, który w rywalizacji z Belgią zdobył 13 punktów dla naszego zespołu. Na wyróżnienie zasługuje również postawa całego zespołu w bloku. W tym elemencie biało-czerwoni zdobyli aż 15 punktów, co w trzech setach daje znakomity wynik:

  • Majchrzak 4 punktowe bloki
  • Kufka 4 punktowe bloki
  • Kubicki 2 punktowe bloki
  • Nowik 2 punktowe bloki
  • Śliwka 2 punktowe bloki
  • Szymendera 1 punktowy blok
źródło: twitter/PolskaSiatkowka

Rywalem reprezentacji Polski w finale mistrzostw starego kontynentu będą gospodarze turnieju Włosi, którzy w półfinale pokonali w czterech setach nieobliczalną Bułgarię. Dla reprezentacji Polski będzie to okazja do rewanżu za porażkę sprzed kilku dni.

Autor: Jakub Balcerzak

Kibiców siatkówki zapraszamy na Merytoryczne Forum Siatkarskie.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

98,550FaniLubię
10,667ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA