„Fanatyk Football Managera” poprowadzi klub reprezentanta Polski?

Przemysław Frankowski będzie miał nowego trenera w RC Lens. Franck Haise szykuje się do objęcia sterów OGC Nice, a jego następcą zostanie najprawdopodobniej Will Still. 31-latek do maja 2024 roku prowadził Stade Reims i bez wątpienia jest jednym z najciekawszych trenerów w Europie. Wszystko z powodu jego pasji do serii gier Football Manager…

Najgorsza faza przyszła, kiedy miałem 14, czy 15 lat. Patrzyłeś na zegar, była 22:00 i mówiłeś sobie: „okej, pójdę spać o północy”. Potem, kiedy następny raz sprawdzasz godzinę jest czwarta rano. I nagle budzisz się myśląc „dlaczego do cholery ja to robię?” – tak początki swojej kariery trenerskiej opisywał swego czasu Will Still. Belg zarządzania klubem uczył się w popularnej grze, która ukształtowała go jako późniejszego trenera w świecie rzeczywistym. Sylwetkę szkoleniowca i jego niezwykłą pasję opisywaliśmy w tym miejscu. Still nie posiadał licencji UEFA Pro, jednak mając 30-lat prowadził już klub Ligue 1. Stade Reims pod jego wodzą osiągało szokująco dobre rezultaty, kolekcjonując kolejne zwycięstwa w lidze, ale również remisując z potężnym PSG. Historia jednego z najmłodszych trenerów w Europie, który otwarcie przyznaje się do nałogowego korzystania z popularnej gry szybko dała Belgowi sporą popularność.

REKLAMA

Will Still — od fanatyka gry komputerowej, po jednego z najciekawszych trenerów Europy

Pod koniec kwietnia obecnego roku cierpliwość względem Belga wyczerpała się i po trzech kolejnych porażkach pożegnał się z posadą. Najwyraźniej jednak działacze RC Lens są przekonani, że szkoleniowiec zasługuje na szansę. L’Équipe nie ma wątpliwości.

Działacze najpierw rozpisali listę kandydatów do zastąpienia obecnego trenera. Faworytem wydawał się Bruno Genesio. W środę pojawiło się jednak nazwisko Will Still i szybko zjednało wielu zwolenników. Francuskie media przekonują, że póki co nawiązano kontakt i rozmowy wydają się optymistyczne. Nic nie jest jeszcze przesądzone. 31-latek spodobał się działaczom Lens, którzy widzą w nim idealnego kandydata do poprowadzenia drużyny przez kolejne lata. Co ciekawe, szkoleniowiec miał podobno w ostatnim czasie oferty z Championship.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ