Doświadczony napastnik Bundesligi dołącza do Lechii Gdańsk!

Niemiecki napastnik z wieloletnim stażem w Bundeslidze i występami w młodzieżowej reprezentacji Niemiec? Lechia Gdańsk sięga po 30-letniego Christiana Clemensa, z którym podpisała kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

źródło:@LechiaGdanskSA/Twitter

Doświadczenie na najwyższym poziomie

Clemensowi z pewnością nie można zarzucić jednego – braku doświadczenia. Wychowanek 1.FC Köln rozegrał na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech 144 spotkania. Podczas swojej przygody w Bundeslidze reprezentował barwy takich klubów jak Schalke, Mainz, czy wspomnianej wyżej Kolonii, dla której występował 47-krotnie. Christian Clemens wystąpił także 30 razy w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec.

REKLAMA

Kiedy spojrzymy na liczby uzyskiwane przez napastnika, przestaje być już tak kolorowo. Clemens w blisko 150 meczach na poziomie Bundesligi był w stanie strzelić zaledwie 15 goli i zaliczyć 13 asyst. Co prawda w 65 spotkaniach 2.Bundesligi było już nieco lepiej – 9 goli i 16 asyst, lecz te liczby nadal nie powalają na kolana. Jednakże biorąc pod uwagę różnicę poziomów między PKO Ekstraklasą a Bundesligą, takie CV niemieckiego napastnika zdecydowanie przyciąga uwagę. Jego bezcenne doświadczenie, które nie zawsze w sposób miarodajny oddają liczby, może być ogromną wartością dla Lechii.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być. Nie mogę się doczekać, aż zagram z drużyną na tym stadionie, przy kibicach. Cieszę się, że mogę grać w Lechii i być w Polsce, w Gdańsku. chciałbym zacząć Jak najszybciej. Jestem naprawdę szczęśliwy – mówi Christian Clemens.

W podobnym, entuzjastycznym tonie o transferze Christiana Clemensa wypowiadał się trener Biało-Zielonych, Tomasz Kaczmarek:

Jestem zadowolony, że udało nam się zrealizować ten transfer. Znam Christiana od wielu lat. Wiem, że to zawodnik, który pomoże nam w realizacji naszych celów. W momencie, gdy dowiedziałem się, że jest taka możliwość, wyczułem w rozmowach z nim olbrzymią motywację, by osiągnąć z nami sukces, a także determinację, aby tu przyjechać i pokazać, że jest dobrym piłkarzem

Czy Clemens pomoże Lechii w walce o udział w europejskich pucharach? Czas zweryfikuje, ale trzeba przyznać, że na papierze Niemiec ma wiele atutów, które mogą okazać się wielkim wsparciem dla gdańszczan.

SourceLechia.pl
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ