Bryan Gil wypożyczony do Valencii!

Jeszcze kilka dni temu mogło wydawać się, że Bryan Gil pozostanie w Tottenhamie do końca sezonu. W klubie przeprowadzono jednak rewolucję kadrową, w której efekcie Hiszpan musiał pogodzić się z wypożyczeniem. Ostatecznie najbliższe pół roku spędzi w Valencii.

Wiele mediów podejmowało temat ewentualnych przenosin Bryana Gila do Hiszpanii. Często w kontekście transferu definitywnego. Mundo Deportivo poszło nawet krok dalej, sugerując, że źle on czuje się w Londynie. Według nich miał nie przystosować się do gry w Anglii i samemu poszukiwać możliwości na transfer. Taką narrację skomentował sam zainteresowany, wyśmiewając artykuł na Twitterze.

Ostatecznie wypożyczenie Gila zostało niejako wymuszone innymi ruchami transferowymi Tottenhamu. Do Londynu zawitał m.in. Dejan Kulusevski, przez co Hiszpan dostawałby jeszcze mniej minut na boisku. Tych w trwającym sezonie zanotował 756, jednak w tym czasie zaliczył tylko jedną asystę.

Do Valencii przenosi się na zasadzie wypożyczenia bez możliwości wykupu po jego zakończeniu. W Hiszpanii powinien dostawać dużo szans na pokazanie swoich możliwości. Plusem dla niego jest znajomość ligi. Na hiszpańskich boiskach prezentował się z dobrej strony, reprezentując barwy czy to Eibaru, czy Sevilli. Valencia nie znajduje się jednak w dobrej sytuacji w lidze i na koniec sezonu będzie rozliczany głównie za liczby. Jeżeli w istotny sposób wspomoże Valencie w walce o europejskie puchary jego notowania powinny jeszcze wzrosnąć.

REKLAMA
Michał Jeleń
Michał Jeleńhttps://mymistrzowie.pl/
Zakochany w piłce nożnej, ale dostrzegam tak jej blaski jak i cienie. Lubię obejrzeć mecz, dwa, albo siedem, chociaż rodzimych rozgrywek zazwyczaj unikam. Skończyłem studia historyczne, pisząc prace o futbolu. Lubię też F1, ale to przede wszystkim ze względu na aspekt ludzki.
PODOBNE
REKLAMA
105,338FaniLubię
10,504ObserwującyObserwuj
583ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ