Bild: Mario Götze bliski powrotu na boiska Bundesligi

Jak donosi niemiecki „Sport Bild”, Mario Götze może ponownie występować na boiskach Bundesligi. Jego usługami poważnie zainteresowany jest Eintracht Frankfurt, który rozpoczął już rozmowy z zawodnikiem. Ekipa Olivera Glasnera ma kluczowy atut, którym powinna skusić byłego reprezentanta Niemiec. Dzięki zwycięstwu w Lidze Europy, w następnym sezonie zagrają w fazie grupowej Champions League.

źródło: twitter/eintr8ffm1899_

To właśnie możliwość gry w Lidze Mistrzów ma być kluczowym argumentem po stronie Eintrachtu

Götze po odbudowaniu formy w PSV chciał ponownie zagrać w zespole mającym prawo występów w tych rozgrywkach. Początkowo łączono go z przenosinami do Benfiki, ale podobno cały czas wskazywał na chęć powrotu do Niemiec. Właśnie dlatego szukając nowego pracodawcy przed dwoma laty zdecydował się na Eindhoven, które znajduje się niedaleko Niemiec. Lizbona oznaczałaby dalekie podróże, których Götze chciałby uniknąć. Co ciekawe, portugalskie media przekonują, że temat gry w Benfice nie jest jeszcze ostatecznie zamknięty, ale sam zawodnik wyraźnie preferuje powrót do Niemiec.

Eintracht wydaje się optymalnym pomysłem. Götze miałby tam prawdopodobnie realne szanse regularnej gry, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w europejskich pucharach. Pamiętajmy, że mowa o zaledwie 30-letnim zawodniku, który wciąż ma szanse powrotu na wysoki poziom. Ciekawostka – Niemiec podpisując umowę z PSV zagwarantował sobie klauzulę odejścia rzędu… 4 milionów euro. Wydaje się, że tego typu kwota jest wręcz promocją i nie będzie stanowiła problemu dla zespołu z Frankfurtu.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
101,890FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ