Austriacka dominacja w Trondheim. Duży sukces Polaków

Stefan Kraft zwyciężył na skoczni dużej w Trondheim. Austriacy zajęli całe podium, bowiem na kolejnych lokatach uplasowali się Daniel Tschofenig i Jan Hoerl. Pierwszy raz w tym sezonie komplet Polaków zdobyło punkty Pucharu Świata. Najwyżej, na 14. miejscu sklasyfikowano Dawida Kubackiego.

Dominacja Austriaków

Po zmaganiach na skoczni normalnej w Trondheim skoczkowie przenieśli się na sąsiedni duży obiekt, który również został na nowo wybudowany. Prognozy przed konkursem nie były optymistycznie, bowiem spodziewano się porywów wiatru dochodzących do 10 m/s. Szczęśliwie okazało się, że warunki wietrzne były zdecydowanie spokojniejsze. Były co prawda momenty, że niektórzy skoczkowie trafili na mocniejszy wiatr w plecy, ale nie można było powiedzieć, że podmuchy wypaczają rywalizacje. Na półmetku rywalizacji mieliśmy do czynienia z mistrzostwami Austrii. Trzech reprezentantów tego kraju zajmowała pierwsze trzy miejsca. Liderem był Stefan Kraft, który wyprzedzał Daniela Tschofeniga o zaledwie 0,2 pkt. Większą stratę miał trzeci Jan Hoerl. Duże powody do zadowolenia mogli mieć Polacy. Pierwszy raz w tym sezonie komplet Polaków awansowało do drugiej serii. Najwyżej sklasyfikowano Dawida Kubackiego na 9. lokacie. W drugiej dziesiątce plasowali się 13. Kamil Stoch i 17. Aleksander Zniszczoł. Trzecia dziesiątka to z kolei miejsca Piotra Żyły i Macieja Kota.

REKLAMA
źródło: X/Eurosport_PL

Dobry konkurs biało-czerwonych

W finałowej odsłonie zabrakło chociażby Halvora Egnera Graneruda i Romana Koudelki, którzy we wtorkowych zawodach zajęli miejsca w TOP 10. Drugie próby Piotra Żyły i zwłaszcza Macieja Kota nie były powalające, przez co zajęli oni dwie ostatnie pozycje. Z kolei Aleksander Zniszczoł oddał skok na 129 m przy mocnym wietrze w plecy, co dało mu w ostatecznym rozrachunku 18. lokatę. Niezłą próbą popisał się również Kamil Stoch, ale finalnie znalazł się w tabeli tuż za „Olkiem”. Ostatni z naszych reprezentantów – Dawid Kubacki – wylądował na 130,5 m, co pozwoliło mu znaleźć się na 14. pozycji ex aequo z Ryoyu Kobayashim. Ostatecznie kolejny raz w tym sezonie zwyciężył Stefan Kraft. Drugie miejsce zajął Daniel Tschofenig, a austriackie podium uzupełnił Jan Hoerl. Austriacy w czołowej szóstce mieli aż pięciu(!!!) swoich reprezentantów. W czołówce oglądaliśmy dwa upadki z rzędu. Najpierw skoku nie ustał Philipp Raimund, a chwilę później podobny los spotkał Johanna Andre Forfanga.

źródło: X/Bucholz_Adam

Finałowe zmagania w ramach Raw Air zostaną rozegrane w weekend. Gospodarzem zmagań będzie mamut w Vikersund.

Wyniki Polaków:

14. Dawid Kubacki – 127,5 m i 130,5 m

18. Aleksander Zniszczoł – 124 m i 129 m

19. Kamil Stoch – 124,5 m i 128,5 m

29. Piotr Żyła – 127 m i 127 m

30. Maciej Kot – 124,5 m i 111,5 m

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ