AMP Futbol: Reprezentacja Polski zagra o brąz!

W półfinałowym spotkaniu AMPfutbolowych Mistrzostw Europy we Francji podopieczni Dmytro Kameko przegrali z Turcją, która broni tytułu 1:5. Jest to pierwsza porażka naszej drużyny na tym turnieju. Już jutro reprezentacja Polski powalczy o brązowy medal, gdzie zmierzy się z Anglią.

AMPfutbolowa reprezentacja Polski w półfinale zmierzyła się z obecnie najmocniejszą ekipą Świata oraz Europy — Turcją. Nasi przeciwnicy swoje umiejętności zaprezentowali w ćwierćfinale, gdzie bezproblemowo i bardzo wysoko pokonali Niemcy aż 11:0. Polacy z kolei wygrali z nimi o pięć bramek mniejszym wynikiem w ostatnim meczu fazy grupowej.

Dość niespodzianie początek spotkania należał do podopiecznych Dmytro Kameko, lecz nasi zawodnicy nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi na parkiecie zdobytą bramką. Niestety zemściła się to. W 11 minucie rywalizacji o finał Mistrzostw Europy Muhammet Yegen, jako pierwszy zawodnik na turnieju pokonał naszego golkipera. Turcy mimo tego nadal pozwalali rozgrywać piłkę naszej reprezentacji. Niestety 11′ minut później nasi rywale podwyższyli stan rywalizacji, co też ustanowiło wynik do przerwy na 2:0.

Po zmianie stron niestety bardzo szybko Biało-Czerwoni stracili trzecią bramką. Tym razem do siatki trafił Seyhmus Endinc. Niespełna trzy minuty później kropkę nad „i” postawił Serkan Dereli i to Turcy po raz trzeci z rzędu powalczą o obronę tytułu. Jedyne trafienie dla naszej reprezentacji w 44 minucie zdobył Kamil Grygiel. Ostatecznie Polacy przegrali 1:5.

Już jutro o godzinie 15:00 zmierzą się w spotkaniu o brązowy medal. Naszym przeciwnikiem będzie Anglia, która przegrała z Hiszpanią – 1:2.

Półfinał Mistrzostw Europy — AMP Futbol

POLSKA — TURCJA 1:5 (0:2)

Bramki: Kamil Grygiel 44′ – Muhammet Yegen 11′, Rahmi Ozcan 22′, Seyhmus Endinc 27′, 46′, Serkan Dereli 30′