Alex Fletcher w stanie krytycznym, spotkanie Bath City zakończone po 5 minutach

Wczorajsze spotkanie angielskiej National League South (szósty poziom rozgrywkowy) pomiędzy Bath City a Dulwich Hamlet zakończyło się w dramatyczny sposób. Po 5 minutach gry, 23-letni napastnik Bath – Alex Fletcher uderzył głową w bandy reklamowe otaczające boisko. Zgromadzeni na trybunach od razu zrozumieli, że doszło do poważnej kontuzji. Mecz najpierw przerwano, a następnie zadecydowano o jego zakończeniu.

O wydarzeniu szybko zrobiło się głośno w całej Anglii

Z wielu klubów płynęły życzenia szybkiego powrotu zdrowia dla Fletchera, a kibice wyczekiwali informacji o jego dalszych losach. Jak poinformowało Bath City w oficjalnym komunikacie, napastnik doznał poważnej kontuzji głowy, która wymagała natychmiastowej operacji neurologicznej. Jego aktualny stan oceniany jest jako „stabilny, ale krytyczny”. Klub poprosił o uszanowanie prywatności piłkarze i jego rodziny, a dalsze informacje będę ewentualnie przekazywane przez jego rodziców.

Wydarzenie już wznowiło dyskusję na temat bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich w niższych ligach. Metalowe banery reklamowe wokół boiska to wciąż często spotykany widok. Fletcher w minionym sezonie zdobył dla Bath City aż 16 bramek, w obecnym uzbierał 6 goli. Według dostępnych informacji, uważa się go za jednego z najlepszych piłkarzy na tym poziomie rozgrywek. Pozostaje jedynie wierzyć, że będzie silny i zdoła wrócić do pełni zdrowia.

źródło: twitter/LeslieKnott1
REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
101,854FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ