Lech Poznań skreślił trzech piłkarzy. Kto skorzysta z „okazji”?

Lech Poznań rozpoczął przygotowania do nowego sezonu, ale nie wszyscy wrócili do pracy z pierwszym zespołem. Jak poinformował Maksymilian Dyśko z TVP Sport, Filip Szymczak, Ian Hoffmann i Bryan Fiabema nie zostali dopuszczeni do treningów z drużyną mistrza Polski. Przy Bułgarskiej nie ma już dla nich miejsca i muszą znaleźć sobie nowych pracodawców.

Lech Poznań rezygnuje z trzech graczy

Najgłośniejsze z tych nazwisk to oczywiście Filip Szymczak. Jeszcze niedawno wydawało się, że wychowanek Lecha może być ważnym elementem ofensywy Kolejorza, a przy dobrym rozwoju nawet kandydatem do dużego transferu. Rzeczywistość potoczyła się jednak zupełnie inaczej. Ostatnie wypożyczenie do Charleroi okazało się kompletnie nieudane, a sam Szymczak nie wykorzystał momentów, w których mógł mocniej zaznaczyć swoją pozycję w Poznaniu. Dziś trudno uciec od wniosku, że jego czas przy Bułgarskiej zwyczajnie dobiegł końca. Zainteresowani? W mediach przewijał się GKS Katowice i chyba to właśnie śląski klub jest obecnie najpoważniejszym kandydatem do przejęcia usług 24-latka.

REKLAMA

Trochę inaczej wygląda sytuacja Iana Hoffmanna. Amerykanin ostatnią rundę spędził w norweskim HamKam i akurat jego wypożyczenie można uznać za całkiem udane. Problem polega na tym, że nawet to najwyraźniej nie wystarczyło, by przekonać sztab Lecha do dania mu szansy. W Poznaniu został mu rok umowy, więc Kolejorz raczej nie będzie wołał większych pieniędzy dla zainteresowanych transferem. Trzeci z odstawionych to Bryan Fiabema. Norweg wiosną był wypożyczony do ADO Den Haag i według medialnych doniesień istnieje szansa, że holenderski klub zdecyduje się go wykupić. Z perspektywy Lecha byłoby to chyba najwygodniejsze rozwiązanie, bo Fiabema raczej nie znajduje się w planach Kolejorza.

Droga na Mundial - książka
AUTOREKLAMA
„Droga na Mundial” — nasza książka o mistrzostwach świata
48 reprezentacji, 48 historii i futbol w stylu Mistrzów Polski.
Sprawdź na Ridero

Ile Lech Poznań może zyskać na sprzedaży powyższej trójki? Nie będą to raczej znaczące środki. Cała trójka, według serwisu transfermarkt jest warta łącznie 1,3 mln euro. Jeśli Kolejorz zdoła zyskać chociaż 700-800 tysięcy euro, będzie to w tym momencie opłacalny biznes.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    Droga na Mundial - książka Mistrzów Polski

    48 reprezentacji. 48 historii. 300 stron autorskich analiz, felietonów i anegdot.

    Przeczytaj o naszej książce →

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ