Żużel: Bartosz Zmarzlik nadal na czele! Pozostało 6 punktów [TABELA]

Bartosz Zmarzlik stracił praktycznie całą wypracowaną przewagę przed osiem pierwszym rund Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Drugi w klasyfikacji, Szwed Fredrik Lindgren zajął wczoraj w Vojens drugie miejsce, czym zbliżył się do Polaka na sześć punktów. Najniższy stopień podium ex aequo zajmują Vaculik z Holderem.

Duże straty po dyskwalifikacji, Zmarzlik nadal liderem

Bardzo bolesna okazała się dyskwalifikacja za nieprzepisowy kevlar Bartosza Zmarzlika przed wczorajszą runda Grand Prix w duńskim Vojens. Reprezentant Polski stracił aż 18 punktów na rzecz Fredrika Lindgrena. Szwed, pomimo iż miał duże problemy na torze, zajął 2. miejsce, dzięki czemu na jego konto zapisano 18 oczek, tym samym traci już, albo aż 6 do naszego rodaka. To między tymi dwoma zawodnikami rozegra się walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Ciekawie jest również za ich plecami. Jack Holder uplasował się na najniższym stopniu podium, odrabiając wszystkie straty do Martina Vaculika. Słowak i Australijczyk na chwilę obecną mają po 113 punktów i współdzielą 3. lokatę. O miejsce dające utrzymanie w cyklu walczy aż czterech zawodników. Piątego w generalce Brytyjczyka — Daniela Bewleya (98), a siódmego, Leona Madsena (zwycięzcę wczorajszego turnieju) dzielą zaledwie trzy oczka. Szanse ma jeszcze, ósmy Jason Doyle, lecz jego strata wynosi dziesięć punktów.

Patryk Dudek i Maciej Janowski daleko w tyle

Niczego dobrego nie można powiedzieć o dwóch pozostałych naszych reprezentantach. Patryk Dudek zgarnął tylko cztery punkty i zajął 13. miejsce, tym samym w tabeli z dorobkiem 61 punktów jest jedenasty, pozostając bez jakichkolwiek szans na pozostanie w cyklu na następny rok. Maciej Janowski z kolei nie wziął udziału w zawodach z powodu kontuzji kostki w prawej nodze. Polak plasuje się na czternastej pozycji i wyprzedza jedynie Andersa Thomsena, który od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją.

Wszystko zatem wyjaśni się za dwa tygodnie, 30 września w Toruniu, gdzie poznamy medalistów Mistrzostw Świata.