Zrobiła to! Magda Linette eliminuje Anett Kontaveit!

Pisząc o zwycięstwie Magdy Linette nad Mayar Sherif, sugerowaliśmy, że Polka pokusi się o niespodziankę w kolejnym występie. Tak też się stało! Polka pokonała w trzech setach faworyzowaną Anett Kontaveit, gwarantując sobie awans do 3. rundy Australian Open.

Starcie nie zaczęło się dobrze dla Magdy. Linette przegrała pierwszego seta 3:6, a w drugim rywalka rozpoczęła od przełamania. Na szczęście, polska tenisistka nie poddała się i walczyła o odrobienie strat, a następnie zwycięstwo w drugim secie. Ten zakończył się identycznym wynikiem jak pierwszy, ale na korzyść Linette.

Decydujący set to dwa przełamania w wykonaniu Magdy i nawet strata własnego podania nie przeszkodziła w odniesieniu cennej wygranej. Polka w dobrym stylu wyeliminowała zawodniczkę rozstawioną z numerem 16, a jej kolejną przeciwniczką będzie Ekaterina Alexandrova. Obie Panie mierzyły się ze sobą w przeszłości dwukrotnie, a bilans potyczek to 1:1. Póki co tegoroczne Australian Open jest szczęśliwe dla Polaków, bowiem zarówno Iga Świątek, Hubert Hurkacz jak i Magda Linette zdołali awansować do 3. rundy. Pamiętajmy, że dla tej ostatniej 3. runda to dotychczasowy najlepszy wynik w karierze podczas turnieju na kortach w Melbourne. Linette w 2018 roku po pokonaniu dwóch rywalek przegrała z Denisą Allertovą. Szczerze wierzymy, że w tym roku zdoła przejść minimum jeden „szczebel” dalej. Stać ją na to.

M. Linette – A. Kontaveit 2:1 (3:6, 6:3, 6:4)

źródło: twitter/MagdaLinette