Znamy pary 1/4 finału. Fortuna Puchar Polski rozlosowany!

Fortuna Puchar Polski nie zwalnia tempa. Znamy już komplet ćwierćfinalistów, a dziś w siedzibie PZPN-u Łukasz Wachowski, sekretarz generalny związku, wylosował pary tej fazy rozgrywek.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin

W 1/8 finału Lechici w meczu przyjaźni skromnie pokonali Arkę Gdynia 1:0 po trafieniu Filipa Marchwińskiego. Szczecinianie zaś, po dogrywce, wyrzucili za burtę „Pucharu Tysiąca Drużyn” Górnik Zabrze. Dla Kolejorza będzie to szansa na zemstę za ligową porażkę z 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wtedy to Pogoń dosłownie zlała Lecha, wygrywając aż 5:0.

Piast Gliwice – Raków Częstochowa

Piastunki, po początkowo dość wyrównanej rywalizacji, odprawiły z kwitkiem Carinę Gubin. III-ligowiec dzielnie walczył, ale ostatecznie musiał uznać wyższość ekstraklasowicza z Gliwic. Teraz jednak przed piłkarzami Aleksandara Vukovicia, czyli starcie z ubiegłorocznym finalistą Fortuna Pucharu Polski. Raków dotarł do ćwierćfinału, wygrywając po dogrywce z Cracovią Kraków.

Wisła Kraków – Widzew Łódź

Jedyna para pierwszoligowca z ekstraklasowiczem na tym etapie. Tylko Wisła Kraków dała radę dotrzeć do 1/4 finału po tym, jak triumfowała aż 4:1 nad Stalą Rzeszów. Dodajmy, że był to trenerski debiut Mariusza Jopa. Łodzianie natomiast stoczyli zacięty bój ze Stalą Mielec. Ostatecznie awans dał im gol Jordiego Sancheza z 85. minuty.

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce

Jagiellonia z łatwością pokonała Wartę Poznań. Dużo cięższe zadanie mieli Koroniarze, którzy w 1/8 zmierzyli się z obrońcą pucharu – warszawską Legię. Nieoczekiwanie jednak to właśnie podopieczni Kamila Kuzery awansowali dalej, wyrzucając Legionistów z pucharowych rozgrywek. A wszystko dzięki szalonej dogrywce i bramce Martina Remacle ze 120. minuty! Co warte odnotowania, Korona mierzyła się wcześniej z rezerwami Legii, a później z pierwszą drużyną. Teraz wylosowała Jagiellonię, z której drugim zespołem również już miała okazję zagrać.

źródło: Fortuna Puchar Polski