Wysokie zwycięstwo i awans kadry U-17 na Mistrzostwa Europy

Po awansie kadry U-19, kolejna młodzieżowa reprezentacja uzyskała awans na mistrzostwa Europy. Zespół do lat 17 prowadzony przez Marcina Włodarskiego wysoko pokonał Słowację i zagra w turnieju finałowym. Polacy uzyskali awans z 2. miejsca z sześcioma punktami na koncie, ustępując jedynie Portugalii. W ostatnich dniach przegrali ze zwycięzcą grupy, ale zdołali pokonać Słowaków i Czechów. To wystarczyło, by po raz czwarty w swojej historii zapewnić sobie występ na Euro U-17.

Biało-Czerwoni nie dali szans najniżej notowanym rywalom w grupie i pokazali, że zasługują na awans

Wynik meczu w 42. minucie spotkania otworzył Mike Huras. Tuż przed końcem pierwszej połowy po bramce dołożyli Oskar Tomczyk i Filip Rejczyk. Mimo prowadzenie aż 3:0 do przerwy, Polacy nie zamierzali się zatrzymywać. W 77. minucie trafił grający na co dzień we włoskiej Parmie Daniel Mikołajewski, a w doliczonym czasie wynik meczu ustalił Krzysztof Kolanko.

Turniej finałowy z udziałem najlepszych szesnastu zespołów w Europie zostanie rozegrany pod koniec maja na Węgrzech. Polacy podczas ubiegłorocznej edycji zajęli trzecie miejsce w trudniej grupie z Holandią, Francją i Bułgarią. W tym roku nie będziemy faworytami do medalu, ale dla młodych zawodników Marcina Włodarskiego będzie to cenne doświadczenie i możliwość porównania swoich umiejętności na tle najlepszych piłkarzy w tej kategorii wiekowej w Europie. Świetne wyniki młodzieżowych reprezentacji Polski zostały docenione przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarego Kuleszę:

Polska – Słowacja 5:0 (3:0)

Bramki: Mike Huras 42, Oskar Tomczyk 45, Filip Rejczyk 45, Daniel Mikołajewski 77, Krzysztof Kolanko 90

Polska: Miłosz Piekutowski – Nico Adamczyk, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski – Krzysztof Kolanko, Maksymilian Sznaucner (55 Igor Brzyski), Filip Rejczyk (66 Szymon Kądziołka), Karol Borys (55 Mateusz Skoczylas), Filip Wolski (72 Krzysztof Kurowski) – Oskar Tomczyk, Mike Huras (72, Daniel Mikołajewski).

Autor: Tadeusz Malesa (SBC – źródło informacji o występach polskich sportowców)