Wielki powrót Huberta Hurkacza. Trudny mecz z happy-endem

Hubert Hurkacz do pojedynku z Leandro Riedim przystępował w roli zdecydowanego faworyta. Polak podczas turnieju w Marsylii rozstawiony jest z numerem 1, tymczasem jego dzisiejszy przeciwnik w światowym rankingu ATP zajmuje miejsce numer 133. W teorii, to powinna być jedynie formalność dla 26-letniego Hurkacza, ale na korcie obserwowaliśmy mocno zaskakujący scenariusz. Hubert szybko został przełamany i do końca pierwszego seta nie potrafił odrobić strat.

REKLAMA

Mozolne szukanie szans

Polak tylko w pierwszym secie popisał się 7 asami. Z jednej strony widzieliśmy jego potężne serwisy, z drugiej obaj tenisiści mieli mnóstwo okazji do przełamania. Aż się nie chce wierzyć, ale w pierwszym secie takowych było aż 9! Po 40 minutach gry, seta na swoje konto zapisał Szwajcar, a Hurkacz prawdopodobnie sam nie mógł zrozumieć jakim cudem nie wykorzystał żadnej ze swoich okazji. W trzech gemach miał piłki na odrobienia strat, ale za każdym razem nie udawało mu się dopiąć swego.

źródło: twitter/atptour

W secie numer dwa, margines błędu był dla Polaka zdecydowanie mniejszy. Każdy stracony serwis mógł oznaczać porażkę w całym meczu. Co jednak kluczowe, Riedi nie miał już żadnej piłki na przełamanie. Hurkacz wykorzystał jedną z trzech szans i to okazało się decydujące dla losów seta. Szwajcar nie zamierzał jednak oddawać spotkania bez walki, utrzymując równy poziom gry. Sytuacja nie uległa zmianie w trzecim secie, gdy Hubert co prawda stosunkowo szybko przełamał serwis przeciwnika, ale każdy wygrany gem wymagał walki. Leandro nie „wymiękł”, próbując odrobić straty. Ostatecznie jednak, Hurkacz w decydujących momentach obronił swój serwis, a następnie sam przełamał rywala, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału, w którym jego rywalem będzie Mikael Ymer.

Nie ma sensu owijać w bawełnę, Hurkacz wrócił z dalekiej podróży, a jego fani przeżyli dziś sporo nerwów. Najważniejszy jest jednak wynik końcowy.

Hurkacz – Riedi 2:1 (4:6, 6:3, 6:2)

SourceATP
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ