Świetne otwarcie sezonu Adrianny Sułek!

Adrianna Sułek rozpoczęła letni sezon na stadionie warszawskiej AWF. Polka w swoim pierwszym, tegorocznym starcie na otwartym powietrzu, uzyskała swój drugi najlepszy wynik w karierze!

Szybko przez płotki

Ada wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w wielobojach. Reprezentantka Polski wzięła udział w biegu płotkarskim i konkursie pchnięcia kulą. Dla Sułek były to tylko starty kontrolne, a mimo to osiągnęła niesamowicie obiecujące wyniki. W sprincie na 100 metrów przez płotki Ada uzyskała czas 13.11 sekundy, co stanowi jej drugi najlepszy wynik w karierze i zarazem najlepsze otwarcie sezonu. Do rekordu życiowego zabrakło jedynie 0,03s. W kuli Sułek pchnęła na 13,71 m, co jest dosyć dalekie od jej życiówki (14,18 m), ale dla Polki nie to było najważniejsze. „(…) i wielka powtarzalność w kuli”- napisała po zawodach polska lekkoatletka. Jasno dała tym do zrozumienia, że coraz bardziej oswaja się z tą konkurencją i lepiej nad nią panuje. Można stwierdzić, iż cel na otwarcie sezonu z kulą także został osiągnięty.

REKLAMA

Co dalej?

Adrianna Sułek to bardzo ambitna dziewczyna. Wielokrotnie powtarzała w wywiadach, że jej celem jest przekroczenie 7000 punktów i zdobycie złota w Paryżu. W tym sezonie priorytetem są natomiast Mistrzostwa Świata w Budapeszcie, na które Ada uda się jako jedna z faworytek do medalu. Polka ma bardzo dobrych trenerów i świetną mentalność. Doskonale zdaje sobie sprawę, co musi jeszcze poprawić. Start w Warszawie pokazał, że zrobiła już spory krok w stronę „wyśrubowania” swoich rekordów. Zejście poniżej 13 sekund na płotkach wydaje się być już tylko kwestią czasu. Treningi konkurencji rzutowych także wydają się być na dobrej drodze. Czy tutaj coś może się nie udać?

Pierwsze starcie?

Pierwszy start Adrianny Sułek w wieloboju zaplanowano za dwa tygodnie, podczas mityngu w austriackim Gotzis. Ada weźmie udział w bardzo prestiżowych zawodach „Hypo-Meeting”, rozgrywanych od 1975 roku. Prawdopodobnie wystartuje tam także brązowa medalistka poprzednich MŚ – Anna Hall. Będzie to więc pierwsza okazja do zmierzenia się i sprawdzenia swoich sił z poważniejszymi rywalkami.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,010FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ