Sensacja! Norwid Częstochowa pokonuje ZAKSĘ!

Spotkanie beniaminka z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle mogło wydawać się jednostronne, na takie właśnie było zapowiadane. Wbrew pozorom w tym meczu nie oglądaliśmy starcia „Dawida z Goliatem”! Exact Systems Hemarpol Częstochowa zaskoczył wicemistrza Polski.

Przestraszony Norwid?

Początek pierwszej odsłony tego meczu toczył się pod dyktando gospodarzy. Dobra gra dwójki atakujących ZAKSY zaowocowała prowadzeniem 13-7. Kędzierzynianie dalej punktowali, ale drużyna gości nie odpuszczała i próbowała gonić wynik. Częstochowianom wreszcie udało się wyrównać za sprawą błędu – dotknięcia siatki przez Andreasa Takvama (24-24). Punktowy blok Przemysława Stępnia dał ZAKSIE wygraną w pierwszym secie (26-24).

Beniaminek zaskoczył wicemistrza

W drugą partię lepiej weszła drużyna prowadzona przez Leszka Hudziaka. Atak w aut Chitigoiego i było już 5-10 dla gości. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle próbowała gonić wynik. Udało im się to dopiero przy stanie 18-18 za sprawą mocnego ataku Bartosza Bednorza. Mateusz Borkowski zdobył dwa punkty w ataku i to drużyna z Częstochowy była bliżej zwycięstwa w tym secie. Norwid przewagi punktowej już nie wypuścił i Damian Kogut prostym atakiem zdobył 25. punkt dla swojej drużyny!

ZAKSA w opałach!

W trzecią odsłonę tego meczu znowu lepiej weszła drużyna z Częstochowy. Goście prowadzili już 3-7, za sprawą kilku dobrych ataków dobrze grającego w tym meczu Mateusza Borkowskiego. Częstochowanie kontrolowali przebieg tej partii, ale ZAKSA nie odpuszczała. Zespół z Kędzierzyna-Koźla dogonił rywali przy stanie 21-21 za sprawą skutecznego bloku Andreasa Takvama. Zespół z Częstochowy pokazał swoją wyższość w tym secie i Rafał Sobański zakończył tego seta atakiem znad siatki.

Wyrównany bój dla gości!

Czwarta partia zaczęła się wyrównanie, żadna drużyna nie odskakiwała drugiej na chociażby dwa punkty. Swoją dobrą grę w tym meczu kontynuował również Mateusz Borkowski zdobywając kolejne punkty. Częstochowianie wyszli na prowadzenie przy stanie 20-21, za sprawą dobrej zagrywki Borkowskiego. Punktowy blok Rafała Sobańskiego dał Norwidowi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Strata punktów z niżej notowanym rywalem to nie jedyne zmartwienie kędzierzynian. Z kontuzją zszedł młody 18-letni Chitogoi…

Ogromna niespodzianka w 4. kolejce PlusLigi!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle 1:3 Exact Systems Hemarpol Częstochowa (26-24, 22-25, 23-25, 21-25)

Autor: Maciej Janusz