Sassuolo mówi „nie” rosyjskiemu gigantowi w kwestii sprzedaży brazylijskiego obrońcy

US Sassuolo odrzuciło ofertę Spartaka Moskwa za jednego ze swoich defensorów i bynajmniej nie zostało to podyktowane zbyt niską ofertą ze strony Rosjan. Kwota 8 mln euro nie została zaakceptowana przez włoski klub, ponieważ „Neroverdi” nie zamierzają prowadzić biznesów z rosyjskimi zespołami.

Sassuolo wierne pewnym zasadom

Sassuolo niewątpliwie zapunktowało taką decyzją w oczach wielu fanów piłki nożnej (i nie tylko) na całym świecie. Odrzucić ofertę przewyższającą wartość rynkową zawodnika (5,5 mln euro wg portalu Transfermarkt) , aby odprawić Spartka z kwitkiem? To pokazuje prawdziwą determinację zarządu Zielono-Czarnych. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Rogerio może opuścić klub za darmo po zakończeniu przyszłego sezonu. Wspominał o tym sam dyrektor generalny klubu z Mapei Stadium, Giovanni Carnevali:

Rogerio wciąż będzie figurował na rynku jako zawodnik na sprzedaż, jako że nie przedłużył z nami kontraktu i może odejść za darmo w 2024 roku. Mimo atrakcyjnej finansowo oferty ze strony Rosjan, nie zamierzamy robić żadnych interesów z rosyjskimi klubami.

Obecnie taka postawa przedkładająca głębsze wartości nad pieniądze jest coraz rzadziej spotykana w futbolu. Cieszy więc, że wciąż możemy spotkać się z tego typu zachowaniami. Pozwalają one zachęcać inne europejskie kluby z wysokiego szczebla do zerwania współpracy z rosyjskimi firmami i zespołami.

REKLAMA
Marek
Marek
Entuzjasta piłki nożnej, kibic FC Barcelony. Piszę na temat futbolu w Hiszpanii, Włoszech czy Anglii. Lubię piłkę widowiskową i atrakcyjną - pełną ekspresji i autentycznej radości z gry. W ekipie Mistrzów dzielę się zarówno swoimi spostrzeżeniami ściśle związanymi z piłką, jak i wszelkimi historiami dziejącymi się wokół sportu. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie - od szczegółowych, merytorycznych analiz po luźne, maksymalnie subiektywne i spontaniczne treści, których nie można zamknąć w żadnych ramach. Mes que un Futbol!
PODOBNE
REKLAMA
106,715FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ