Sancho i Haaland dołożyli gwóźdź do trumny Schalke. Revierderby dla BVB!

Schalke 04, a raczej 0 – 4

Przed rozpoczęciem spotkania – Schalke zajmowało ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 9 punktami. Natomiast BVB oscylowało w granicach 6. miejsca, czyli daleko od oczekiwanej walki o mistrzostwo. Ale czy miało to jakikolwiek wpływ na Revierderby? Przecież taki mecz przypada zaledwie dwa razy na rok, a wszystkie statystki idą do kosza wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego.

Schalke zachowywało się niefrasobliwie, żeby nie powiedzieć nonszalancko. Przez błędy indywidualne, piłkarze z Gelsenkirchen schodzili do szatni przy wyniku 0:2. Jadon Sancho i Erling Haaland to zdecydowanie dwa największe filary wśród zawodników z Dortmundu. Ich bramki zapewniły duży komfort gościom, a także pomalowały okręg Zagłębia Ruhry na żółto-czarne barwy. Los rywalizacji wyjaśnił się już w pierwszych 45 minutach. Po zmianie stron Borussia postanowiła nieco spuścić z tonu, ale i tak zadała dwa kolejne ciosy – Raphaela Gurreiro i ponownie Haalanda.

REKLAMA

Wygrana z Schalke to dla wszystkich Borussen ważny rezultat. Przede wszystkim jest to cenny komplet punktów, a jak dobrze wiemy, na nadwyżkę oczek w tabeli w Dortmundzie nikt nie będzie narzekał. Poza tym, pokonanie Schalke zawsze cieszy. Nawet jeżeli rywale są w największym dołku, to dalej są Derby.

Spadek jest nieunikniony?

Schalke przez 22 kolejki nie uzbierało nawet dwucyfrowej liczby punktów w lidze. Co więcej, udało im się wygrać tylko raz. Nie wiem, czy się śmiać, czy może współczuć? Ale jednego jestem pewny. Ekipa niebieskich koszulek w tym momencie ma 9 punktów straty do bezpiecznego miejsca (a może być jeszcze więcej po weekendzie). Pozostało 12 spotkań na uratowanie klubu. To się może nie udać.

fot. Faisal HQ

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,010FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ