REKLAMA

Rzeź w lidze indonezyjskiej. Co najmniej 182 ofiary starć po meczu piłkarskim

Nieprawdopodobna tragedia w lidze indonezyjskiej. Po meczu Liga 1 pomiędzy Aremą a Persebayą doszło do starć pomiędzy sympatykami gospodarzy a lokalną policją. Według doniesień medialnych rozwścieczeni kibice wdarli się na murawę po tym, jak ich drużyna przegrała 1:2. Awanturujących się ludzi próbowała uspokoić policja, która użyła gazu łzawiącego — wbrew obowiązującym przepisom na meczach piłkarskich. Interwencja służb jedynie wzmogła agresję.

źródło: twitter/ProfanityNewz

Indonezyjski Departament Zdrowia Malang informuje na bieżąco o liczbie ofiar

Według najnowszych doniesień śmierć poniosły 182 osoby, ale niestety ta przykra statystka może się pogarszać, bowiem wiele osób jest rannych. W mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo nagrań ze zdarzeń i relacji uczestników — z których wiemy chociażby o tragicznych losie osób nieletnich. Jedna z informacji sugeruje śmierć pięcioletniego chłopca, który pojawił się na meczu razem ze swoją rodziną. W starciu z tratującym tłumem był bez szans.

Rozgrywki ligowe w Indonezji zostały zawieszone do odwołania, o czym poinformował prezydent Joko Wikodo. Władze krajowe już zapowiedziały przeprowadzenie śledztwa dotyczącego zabezpieczenia spotkania piłkarskiego. Niezależnie od jego wyników, doszło do wielkiej tragedii, która nigdy nie powinna mieć miejsca.

źródło: twitter/irahil07
REKLAMA
Marcin Pietkiewicz
Marcin Pietkiewiczhttp://mymistrzowie.pl/
Płakałem za Ayrtonem Senną, krzyczałem gdy Ebi Smolarek wkręcał Portugalczyków w ziemię i otwierałem oczy ze zdumienia widząc Chrisa Weidmana nokautującego Andersona Silvę. Futbol kocham, chociaż nie raz miałem go dosyć. Zarywam noce oglądając gale MMA, ale nigdy nie żałuję.
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

98,550FaniLubię
10,667ObserwującyObserwuj
556ObserwującyObserwuj
REKLAMA