Reprezentant Wenezueli nowym piłkarzem Zagłębia Lubin

Dokładnie miesiąc temu razem z kolegami z reprezentacji Wenezueli rozbili Boliwię 4:1 w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata. Było to oczywiście jedynie honorowe zwycięstwo. „La Vinotinto” są bowiem najsłabszą drużyną strefy Ameryki Południowej, a awans na mundial już od dawna jest poza ich zasięgiem. Dziś jednak, Jhon Chancellor zyskał kolejny cel na najbliższe miesiące. 28-krotny reprezentant Wenezueli będzie reprezentował barwy Zagłębia Lubin.

Jest to doświadczony zawodnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych, ograny na arenie międzynarodowej. Jhona pozytywnie ocenił Filip Jagiełło, który rekomendował zarówno jego charakter, jak i umiejętności piłkarskie. Chancellor przychodzi do nas wzmocnić formację defensywną.

– tak nowego gracza przedstawim Dyrektor Pionu Sportowego Zagłębia Lubin Piotr Burlikowski.
REKLAMA

Jhon Chancellor to 30-letni środkowy obrońca, który imponuje warunkami fizycznymi (1,97 m wzrostu)

Jego poprzednim klubem była włoska Brescia Calcio, z którą w obecnym sezonie rozegrał 14 spotkań na szczeblu Serie B. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tym roku ani razu nie załapał się do kadry meczowej Brescii, ale wcześniej gwarantował co najmniej solidny poziom, kilka razy trafiając nawet do jedenastki kolejki. Defensor radzący sobie w jednej z najlepszych ekip Serie B to bez wątpienia poważne wzmocnienie Zagłębia Lubin.

źródło: twitter/zaglebielubin

Reprezentant Wenezueli w swojej karierze grał m.in. w rosyjskiej Anżu Machaczkała a także katarskim Al-Ahli SC. To właśnie z tego drugiego w lipcu 2019 trafił do Brescii, która zapłaciła za niego 1.6 miliona euro. Nie wiemy w tym momencie ile jego sprowadzenie kosztować będzie Zagłębie Lubin, ale z włoskim klubem kontrakt kończył mu się pod koniec czerwca 2022, więc prawdopodobnie w grę wchodzi niewielka kwota odstępnego.

Na papierze, Zagłębie Lubin dokonało bardzo dobrego wzmocnienia

W klubie od dawna mieli spore problemy z obsadą środka obrony, a Chancellor przynajmniej w teorii ma sporo atutów, by na polskich boiskach być wyróżniającą postacią. Zawodnik podpisał z Zagłębiem kontrakt, który będzie obowiązywał do końca tego sezonu, ale klub ma opcję przedłużenia jej na kolejny rok.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ