Ralf Rangnick walczy o wielki talent Bayernu Monachium

Do tej pory zaliczył 13 występów w reprezentacji Niemiec U17 oraz 2 w kadrze Niemiec U18. Jest najmłodszym piłkarzem Bayernu Monachium, który zagrał w Bundeslidze oraz Lidze Mistrzów. Paul Wanner ma ledwie 16 lat, ale właśnie po raz pierwszy w swoim życiu pojechał na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji… Austrii. Wszystko to za sprawą Ralfa Rangnicka, który chce przekonać utalentowanego pomocnika, by wybrał grę dla ÖFB.

Austriacy przebywają obecnie na obozie treningowym w Marbelli

Paul Wanner został włączony do kadry jako „dodatkowy zawodnik treningowy”. Rangnick zdaje sobie sprawę, że piłkarz Bayernu ma spory dylemat. Urodził się w Austrii i jego matka jest Austriaczką. Ojciec pochodzi jednak z Niemiec, a on sam od przeszło 4 lat związany jest z Bayernem. Selekcjoner przyznał, że komunikowano się w tej sprawie z niemieckim związkiem piłkarskim, a obie strony nie zamierzają toczyć ze sobą wojny.

źródło: twitter/Plettigoal

Wanner trenuje z kadrą narodową Austrii, pozna klimat jaki panuje podczas zgrupowań tej nacji, ale nie zagra w żadnym ze spotkań

Jeśli w którymś momencie wybierze silniejszą reprezentację Niemiec – nikt nie będzie miał do niego żalu. Jak słusznie zauważa trener, mówimy w tym momencie o 16-latku, który może za chwilę zostać gwiazdą światowego futbolu. Jednocześnie, być może przepadnie bez żadnego rozgłosu. Austriacy tak naprawdę tworzą jedynie grunt pod przyszłe rozmowy. Poprawiają swoją pozycję wyjściową przed dyskusją, która dopiero się odbędzie.

Omówiliśmy to z nim i jego doradcą rodzinnym, aby po prostu wykorzystał ten tydzień na trening z nami i zorientował się, jak się sprawy mają z w drużynie narodowej, abyśmy mogli go mieć w pewnym momencie w przyszłości.

Ralf Rangnick, źródło: https://www.kicker.de/wanner-schnuppert-oesterreichische-a-team-luft-925947/artikel, tłumaczenie własne
REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
106,657FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ