Ibrahima Camara zgodnie z zapowiedziami medialnymi dołączył do Radomiaka Radom na zasadzie transferu definitywnego z Boavisty. Jak informuje polski klub, 26-letni defensywny pomocnik podpisał kontrakt obowiązujący do 30 sierpnia 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Radomiak transferem reprezentanta Gwinei pobił swój dotychczasowy rekord wydatków. Według doniesień serwisu africafoot.com, Camara miał kosztować około 250 tysięcy euro.
Ibrahima Camara zagra w Radomiu
Swoją piłkarską karierę Camara rozpoczynał w Universal Soccer Academy, skąd trafił do SC Braga. Następnie reprezentował barwy Moreirense FC, a od 30 sierpnia 2022 roku występował w Boaviście. W Portugalii grał zarówno w najwyższej klasie rozgrywkowej – Liga Portugal, jak i na jej zapleczu – Liga Portugal 2. Brał też udział w Pucharze Portugalii oraz rozgrywkach Allianz Cup. W seniorskiej karierze rozegrał dotąd 156 spotkań, w których zdobył 10 bramek i zanotował 3 asysty.
W minionym sezonie (2024/25) wystąpił w 27 meczach. Boavista nie zdołała wywalczyć utrzymania, w końcówce rozgrywek ligowych Camara grał rzadko, a problemy finansowe portugalskiego klubu sprawiły, że jego odejście było nieuniknione. Mimo to, Radomiak Radom nie mógł liczyć na darmowy transfer i prawdopodobnie musiał zapłacić za pomocnika. Czy była to kwota rzędu 250 tysięcy euro, a może jednak mniej? Strony póki co nie zdradzają szczegółów transakcji.
𝐈𝐛𝐫𝐚𝐡𝐢𝐦𝐚 𝐂𝐚𝐦𝐚𝐫𝐚́ 𝐩𝐢ł𝐤𝐚𝐫𝐳𝐞𝐦 𝐑𝐚𝐝𝐨𝐦𝐢𝐚𝐤𝐚!
— Radomiak Radom (@Radomiak_Radom) July 13, 2025
Ibrahima Camará na zasadzie transferu definitywnego przenosi się z Boavisty FC do Radomiaka. 26-letni pomocnik związał się z klubem umową obowiązującą do 30 sierpnia 2027 roku, z opcją przedłużenia o rok🫡 pic.twitter.com/s5uhVorbZp
Warto jednak zauważyć, że Ibrahima Camara ma doświadczenie reprezentacyjne – w narodowej drużynie Gwinei zadebiutował 11 czerwca 2021 roku w wygranym 2:1 meczu przeciwko Nigerowi. Łącznie zaliczył 6 występów, w tym strzelił jednego gola w spotkaniu towarzyskim. W kadrze Radomiaka znajdują się obecnie piłkarze z Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Angoli, Republiki Zielonego Przylądka oraz Gwinei. Afryka da się lubić, a w Radomiu chętnie korzystają z tamtejszych graczy.