Polscy szczypiorniści postawili się wicemistrzom świata

Reprezentacja Polski odniosła dziś drugą porażkę w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024. Niestety Francuzi okazali się ponownie lepsi, natomiast gra Biało-Czerwonych wyglądała znacznie lepiej niż przed kilkoma dniami w Gdańsku.

Dzisiejszy mecz we Francji od pierwszych minut toczył się punkt za punkt, a Polacy nie odstępowali bardziej doświadczonym rywalom. Przy remisie 10:10 gospodarze zdobyli aż 4 trafienia pod rząd, jednak Polacy zdołali jeszcze przed przerwą zmniejszyć stratę do dwóch punktów. Po wznowieniu gry podopieczni Bartosza Jureckiego przez chwilę zbliżyli się do jednej bramki różnicy, ale niestety wtedy Francuzi znów przyśpieszyli i zdobyli kolejne kilka trafień, które przesądziły o losach meczu.

Ostatecznie Polacy przegrali różnicą zaledwie trzech bramek, co można uznać za niezły wynik, zwłaszcza w porównaniu do środowego spotkania (28:38). Nasza reprezentacja aktualnie zajmuje w grupie drugie miejsce, a jej następnym rywalem w walce o europejski czempionat będą Łotysze i Włosi. Warto dodać, że debiut w narodowych barwach zaliczył dziś Paweł Paterek.

Francja – Polska 30:27

Autor: Tadeusz Malesa