Pokrył połowę transferu, żeby zamienić LaLigę na trzeci poziom rozgrywkowy

Romantyczna historia, jakich w futbolu spotyka się coraz rzadziej albo wcale. 34-letni Lucas Perez postanowił zamienić Cadiz występujące w LaLiga na Deportivo La Coruna – niegdyś wielki klub, który znajduje się obecnie na trzecim poziomie rozgrywkowym. Hiszpański napastnik zapłacił przy tym również połowę kwoty transferowej, pokazując jak bardzo zależało mu na powrocie do klubu mającego dla niego wyjątkowe znaczenie.

REKLAMA

Niezwykły gest

Transfer Lucasa Pereza miał kosztować Deportivo 1 milion euro. Kwota względnie niska, lecz dla drużyny z Primera Federacion byłby to znaczący wydatek. Dlatego też sam piłkarz świadomy potencjalnego ciężaru transakcji postanowił pokryć z własnej kieszeni połowę kwoty potrzebnej do jego zakontraktowania w ekipie trzecioligowca. Skąd taka więź pomiędzy Perezem a „Los Turcos”?

A Coruna to jego miasto rodzinne. Lucas od dziecka był fanem Deportivo La Coruna i czuł szczere zamiłowanie do drużyny z jego miasta. Kiedy w 2014 roku został piłkarzem Deportivo występującego wówczas na poziomie LaLiga, spełniło się jedno z jego marzeń. I choć później trafiał jeszcze m.in. do Arsenalu czy West Hamu United, a w ostatnich miesiącach strzelił nawet gola Realowi Madryt, to nigdy nie zrobił wielkiej kariery. Nigdzie nie spędził tyle czasu w piłce co właśnie w Corunii, do której wracał jeszcze w ramach wypożyczeń. Łącznie uzbierał on w barwach ukochanego klubu 96 występów, w których zaliczył 33 gole i 22 asysty. Teraz napastnik będzie mógł jeszcze powiększyć swój dorobek, pomagając Deportivo w walce o awans do Segunda Division.

Na prezentacji Lucasa Pereza po powrocie do Deportivo zjawiło się około 7 tysięcy kibiców.

Kontrakt Lucasa Pereza w Deportivo La Coruna będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. W przypadku awansu zostanie on przedłużony aż do czerwca 2029 roku.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ